Magda Linette

i

Autor: AP PHOTO Magda Linette

Nagroda za wysiłek

Wielkie pieniądze dla Magdy Linette! Zasłużona premia za wielki sukces na Australian Open! Miliony dla Polki

2023-01-26 13:49

Magda Linette sprawiła największa niespodziankę na trwającym Australian Open. Dotychczas na turniejach wielkoszlemowych nie odnosiła większych sukcesów, a teraz otarła się o finał pierwszej, wielkiej imprezy w tym sezonie. W półfinale lepsza okazała się jednak Aryna Sabalenka. Linette po życiowym osiągnięciu będzie mogła pochwalić się pokaźnym zastrzykiem gotówki.

Magda Linette przez wiele lat była w cieniu Agnieszki Radwańskiej, a ostatnio Igi Świątek. Choć na kilku turniejach potrafiła grać świetnie i sięgać po trofea, brakowało sukcesów na turniejach wielkoszlemowych, gdzie odpadała w dość wczesnej fazie. Dlatego i przed Australian Open 2023 nie dawano Linette większych szans na sukces. Polka postanowiła jednak zaskoczyć wszystkich ekspertów i kibiców.

Linette ile zarobiła za Australian Open 2023? Linette PREMIA

Poznanianka kroczyła od zwycięstwa do zwycięstwa i krok za krokiem osiągała życiowy sukces. Najpierw ćwierćfinał, a potem półfinał. W meczu decydującym o awansie do wielkiego finału zmierzyła się z Aryną Sabalenką. Białorusinka od początku roku imponuje formą i pokonuje rywalki bez większych problemów. Tymczasem Linette postawiła jej trudne warunki i faworytka całego turnieju musiała się napocić, aby pokonać Polkę.

Ostatecznie wyszła jednak obronną ręką i zagra o swój pierwszy triumf na Australian Open. Linette może jednak wracać z podniesioną głową, bo pokazała świetny tenis. W dodatku za awans do półfinału zgarnie ogromną premię. Organizatorzy przewidzieli dla półfinalistek nagrodę  wysokości 925 tys. dolarów australijskich. W przeliczeniu na złotówki daje to 2,77 mln. Ale na taką premię Linette całkowicie zasłużyła!

Małysz czy Stoch. Kto jest lepszy? Kibice w Zakopanem zdecydowali!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze