Wiktoria Azarenka walczy o syna, więc nie zagra w Australian Open. Ciąg dalszy dramatu gwiazdy

2018-01-08 11:43
Wiktoria Azarenka w ciąży
Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

Wiktoria Azarenka nie zagra w rozpoczynającym się 15 stycznia Australian Open. Dwukrotna mistrzyni tego turnieju (2012 i 2013) wycofała się z imprezy z powodu problemów rodzinnych, które ciągną się za nią już od kilku miesięcy. Białoruska gwiazda walczy w amerykańskim sądzie z byłym chłopakiem o prawa do opieki nad ich synkiem. Sąd zabronił jej opuszczania USA wraz z dzieckiem. Azarenka nie chce zostawić malca, więc nie zagra w kolejnej dużej imprezie.

Wiktoria Azarenka dostała od organizatorów Australian Open "dziką kartę" i próbowała uzyskać w amerykańskim sądzie pozwolenie nie przylot do Australii wraz z jej synkiem. Nic z tego. W końcu musiała dać za wygraną. W Melbourne białoruskiej tenisistki nie zobaczymy.

Azarenka, była liderka rankingu WTA, w grudniu 2016 roku urodziła syna Leo. Wszystko układało się wspaniale, a zakochana i szczęśliwa gwiazda chwaliła się zdjęciami z malcem i jej chłopakiem - ojcem dziecka Billym McKeaguem. Problemy zaczęły się pół roku temu, gdy Azarenka i jej chłopak rozstali się. McKeague wystąpił do sądu w Los Angeles o przyznanie mu prawa opieki nad dzieckiem. Sędzia postanowił, że tenisowa gwiazda, jako obywatelka innego kraju, nie może opuścić z synem ani USA ani nawet Kalifornii, aż do zakończenia rozprawy. Z tego powodu Azarenka nie zagrała m.in. w nowojorskim US Open. Zapowiedziała, że nie zostawi dziecka. Białorusinka próbowała przekonać sąd, żeby zezwolił na wyjazd synka do Australii. Bezskutecznie.

Radwańska szczerze o ślubie i chorobie: Traciłam na wadze, niewiele mogłam zrobić

Agnieszka Radwańska kupiła apartamenty w Zakopanem i Sopocie [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze