Iga Świątek

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Iga Świątek

WTA Birmingham: Iga Świątek ZDEMOLOWANA przez Jelenę Ostapenko. Bolesna lekcja dla Polki

2019-06-18 15:21

Nie tak kibice polskiego tenisa wyobrażali sobie wtorkowe popołudnie. Iga Świątek w pierwszej rundzie turnieju WTA Birmingham mierzyła się z wyżej notowaną rywalką, Jeleną Ostapenko. Niestety, młoda Polka zupełnie nie poradziła sobie z reprezentantką Łotwy i w niespełna godzinę przegrała spotkanie i pożegnała się z turniejem w Birmingham.

Iga Świątek - Jelena Ostapenko 0:6, 2:6

Polka aby znaleźć się w głównej drabince brytyjskiego turnieju musiała przebrnąć trzy rundy kwalifikacji. Tylko w pierwszym meczu poradziła sobie z rywalką łatwo. W kolejnych spotkaniach męczyła się z o wiele niżej notowanymi przeciwniczkami, ale przełamała swoje słabości i zdołała awansować. W pierwszej rundzie WTA Birmingham czekała na nią mistrzyni Roland Garros z 2017 roku.

Ostapenko była zdecydowaną faworytką wtorkowego pojedynku i bardzo szybko zaczęła to udowadniać. W pierwszym secie Świątek tak naprawdę nie istniała. Mimo że gemy serwisowe Polki były wyrównane, to niewiele z tego wynikało. 18-latka z Warszawy nie wygrała nawet jednego gema i Ostapenko w nieco ponad dwadzieścia minut miała na koncie pierwszego seta.

Niewiele lepiej było w drugiej partii. Co prawda zaczęła się ona obiecująco, bo w drugim gemie Świątek zdołała przełamać rywalkę, ale wynikało to z fatalnej gry Łotyszki. Gdy Ostapenko wróciła na swój poziom, Polka zaczęła przegrywać gem za gemem, a punkty zdobywała jedynie po błędach przeciwniczki. Tym samym Ostapenko wygrała 6:0, 6:2 i zameldowała się w drugiej rundzie WTA Birmingham.