WTA Hua Hin: Katarzyna Kawa odpadła. Porażka z sensacyjną pogromczynią Sereny Williams

2020-02-12 14:23 CH
Katarzyna Kawa
Autor: TOMASZ RADZIK SE Katarzyna Kawa

Katarzyna Kawa na II rundzie zakończyła walkę w turnieju WTA w Hua Hin czyli Thailand Open. Notowana na 128. miejscu w rankingu polska tenisistka przegrała 3:6, 4:6 z Chinką Quai Wang (nr 27). Tenisistka z Azji w styczniowym Australian Open sprawiła gigantyczną sensację, wyrzucając za burtę Serenę Williams. Teraz była faworytką i potwierdziła wysoką formę. W turnieju WTA w Hua Hin walczy wciąż Magda Linette, która w środę awansowała do II rundy.

Katarzyna Kawa zbiera punkty, walcząc o pierwszy w karierze awans do Top-100 rankingu. Z Hua Hin nie wyjedzie z pustymi rękami, bo udało jej się awansować do II rundy po zwycięstwie 3:6, 6:0, 6:1 nad Hinduską Ankitą Rainą, która nie wytrzymała trudów rozgrywanego w potwornym upale spotkania. Kolejna przeciwniczka zawiesiła już poprzeczkę dużo wyżej. W meczu o awans do 1/4 finału Kawa zmierzyła się z Chinką Quai Wang. Sensacyjna pogromczyni Sereny Williams (w III rundzie) potwierdziła wysoką formę, pokonując Polkę 6:3, 6:4. W drugim secie Kawa przegrywała już 3:6, 0:3, ale nagle wygrała trzy gemy z rzędu i odrobiła straty w partii. Chwilę później Wang znów zagrała jednak bardzo dobrze i wyeliminowała naszą tenisistkę.

W turnieju WTA w Hua Hin walczy wciąż Magda Linette. Najwyżej notowana polska tenisistka (nr 42) w środę pokonała 6:2, 6:2 Ukrainkę Katerynę Bondarenko, awansując do II rundy. W czwartek ok. godziny 10.30 polskiego czasu zmierzy się z Chinką Shuai Peng (nr 61). Transmisja na antenie TVP Sport.

Katarzyna Kawa (Polska) - Quai Wang (Chiny) 3:6, 4:6

Najnowsze