Urszula Radwańska

WTA Kanton: Wpadka Urszuli Radwańskiej w pierwszej rundzie

2013-09-17 14:48

Urszula Radwańska sprawiła polskim kibicom niemiłą niespodziankę przgerywając w pierwszej rundzie turnieju WTA w Kantonie już w pierwszej rundzie z niżej notowaną Serbką Wiesną Dołonc 5:7, 2:6. Polka w turnieju była rozstawiona z numerem 5.

Radwańska do tej pory występy w Kantonie wspominała dobrze. Rok temu doszła do półfinału, a dwa lata temu do ćwierćfianłu, w obu przypadkach przegrywała z późniejszymi trimfatorkami. Tym razem, zajmująca 39. miejsce w rankingu WTA Polka uległa 91. na światowej liście Serbce.

O ile pierwszy set był wyrównany, to w drugim Dołonc dominowała na korcie. Radwańska w drugiej partii nie utrzymała ani jednego swojego serwisu!

W trwającym niespełna 110 minut, Radwańska posłała dwa asy (rywalka ani jednego), popełniła trzy podwójne błędy serwisowe (Dołonc sześć), wykorzystała także cztery z dziewięciu break pointów. Serbka miała aż 21 szans na przełamanie, z których sieedm wykorzystała. Łącznie zdobyła 17 punktów więcej od Polki.