WTA Katowice: Agnieszka Radwańska przegrała w półfinale. Porażka Polki przed własną publicznością

2015-04-12 23:08

Finał turnieju w Katowicach nie dla Agnieszki Radwańskiej. Krakowianka, podobnie jak przed rokiem, pożegnała się z turniejem w półfinale. Pogromczynią Polki okazała się Camila Giorgi. Rozstawiona z numerem trzecim Włoszka wygrała w dwóch setach (6:4, 6:2).

Początek pierwszego seta był wyrównany. Obie tenisistki znakomicie serwowały i nie miały problemów z wygrywaniem własnych podań. Niestety, to Radwańska zaliczyła pierwszy kryzys przy własnym serwisie. W piątym gemie Włoszka miała dwa break-pointy i przy drugiej próbie przełamała Polkę. Krakowianka do końca seta walczyła o odrobienie strat, miała nawet piłki na przełamanie podania Giorgi. Rywalka "Isi" znakomicie się jednak broniła w kluczowych sytuacjach i wygrała pierwszą partię.

Agnieszka Radwańska z akcją miesiąca WTA! Magiczny forhend [WIDEO]

Drugi set był bliźniaczo podobny do pierwszego. Tenisistki pewnie serwowały, a w piątym gemie ponownie koncentrację straciła Radwańska. To przełamanie totalnie wybiło krakowiankę z rytmu. Do końca spotkania nie ugrała już ani jednego gema i w efekcie dość łatwo uległa Włoszce w dwóch setach.

- Jestem bardzo zadowolona ze zwycięstwa. Kluczowe była agresywna gra i regularność. W finale skupię się na sobie. Wszystko będzie zależało wyłącznie ode mnie - powiedziała po meczu szczęśliwa zwyciężczyni, która w finale turnieju w Katowicach zmierzy się ze Słowaczką Anną Schmiedlovą.