Autor: AP PHOTO WTA Rzym: Iga Świątek - Madison Keys RELACJA NA ŻYWO. Świątek - Keys LIVE ONLINE WYNIK

Iga Świątek w wielkim stylu pokonuje Madison Keys! Początkowe problemy nie zatrzymały naszej zawodniczki

W starciu z Madison Keys, podobnie jak w meczu I rundy przeciwko Alison Riske, Iga Świątek miała spore problemu z ustabilizowaniem swojej gry. Nasza zawodniczka, popełniała dużo błędów i przegrywała już 3:5 i 0-40! 19-latka obroniła jednak trzy piłki meczowe, a później wygrała kolejne 4 gemy i zwyciężyła w pierwszym secie 7:5. Rozpędzona Polka dobrą dyspozycję przeniosła na drugą partię gdzie prowadziła już 5:0! Ostatecznie drugi set zakończył się zwycięstwem 6:1 i nasza zawodniczka zameldowała się w II rundzie turnieju WTA w Rzymie. Niżej znajdziecie zapis naszej relacji na żywo.

WTA Rzym: Iga Świątek - Madison Keys 7:5, 6:1

Iga Świątek powoli rozkręca się w turnieju WTA w Rzymie. Polka pokonała w I rundzie Alison Riske, która skreczowała spotkanie w trakcie pierwszego seta. Prowadziła już 4:1, ale wtedy rozkręciła się Świątek, która doprowadziła do stanu 5:4 na swoją korzyść. Teraz w II rundzie zmierzy się z Madison Keys. Amerykanka jest obecnie na 23. miejscu w światowym rankingu. Zdaniem bukmacherów zdecydowaną faworytką do zwycięstwa jest Polka. Keys ma za sobą męczące 2,5-godzinne spotkanie z Sloane Stephens (4:6, 6:2, 7:5).

- Nie w taki sposób chciałabym wygrywać, ale jest druga runda w Rzymie. Alison, trzymam kciuki za powrót do zdrowia - napisała po meczu niespełna 20-letnia Iga Świątek, która awansowała właśnie na najwyższe w karierze 15. miejsce w rankingu WTA. Iga Świątek nigdy wcześniej nie grała z Madison Keys. Tenisistka z USA ma 178 cm wzrostu a na koncie już dużo sukcesów. 26-letnia Keys zajmuje 23. miejsce w rankingu WTA, kilka lat temu zajmowała nawet 7. pozycję.