Wielki skok Magdy Linette

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

WTA Tokio: Magda Linette obroniła meczbola i ograła faworytkę! Polka w II rundzie!

2017-09-19 12:31

Magda Linette sprawiła bardzo miłą niespodziankę w turnieju WTA w Tokio. Tenisistka z Poznania, która do turnieju głównego przebiła się w kwalifikacjach, w I rundzie pokonała 2:6, 6:0, 7:6(3) reprezentującą Australię Darię Gawriłową (nr 21 WTA), która nie tak dawno ograła Agnieszkę Radwańską. W trzecim secie świetnie grająca 25-letnia Polka obroniła piłkę meczową. Decydujący o losach meczu tie-break rozegrała koncertowo.

Magda Linette (nr 74 WTA) w kwalifikacjach musiała wygrać trzy mecze, grając dzień po dniu. Zmęczenie dało o sobie znać, w czasie meczu z Darią Gawriłową Polka narzekała na drobny uraz. Mecz zaczął się zgodnie z przewidywaniami bukmacherów od pewnego zwycięstwa mającej rosyjskie korzenie faworytki. Ale potem Linette zaczęła grać jak w transie, a reprezentantka Australii pogubiła się. Trzeci set był już bardzo zacięty, a Polka musiała odrabiać straty przełamania. Potem przeciwniczka miała piłkę meczową. Poznanianka nie pękła. Spokojną i pewną grą doprowadziła do tie-breaka. W nim dyktowała już warunki.

To cenne zwycięstwo, tym bardziej, że Gawriłowa była ostatnio w wysokiej formie. Miesiąc temu wygrała turniej w New Haven, w półfiale eliminując Agnieszkę Radwańską. Isia w Tokio nie gra, bo zachorowała na grypę.

W nagrodę Linette zmierzy się teraz z Karoliną Pliskovą (nr 4 WTA), z którą grała niedawno w I rundzie US Open, gdy Czeszka była liderką rankingu. Polka przegrała wtedy gładko 2:6, 1:6.