Magda Linette

Autor: East News Magda Linette

WTA Tokio: Magda Linette w ćwierćfinale! Obroniła dwie piłki meczowe!

2016-09-22 12:37

Magda Linette po wspaniałej walce awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Tokio. Polska tenisistka pokonała 4:6, 6:3, 7:5 Julię Putincewą (nr 38) z Kazachstanu, a w trzeciej partii przy stanie 3:5 obroniła dwie piłki meczowe. - Ten mecz był szalony! - śmiała się tuż po spotkaniu poznanianka, która teraz zmierzy się z Karoliną Woźniacką.

Magda Linette po ostatnich niepowodzeniach właśnie wypadła z Top-100 rankingu WTA (na miejsce nr 109). Ale szybko tam wróci. W Tokio musiała przebijać się przez kwalifikacje. Mecz z Julią Putincewą był już jej piątym spotkaniem w tym turnieju, ale mimo zmęczenia wytrzymała trudy ciężkiego trzysetowego boju z reprezentantką z Kazachstanu.
Trwający aż 2 godziny i 51 minut pojedynek był prawdziwą wojną na wyniszczenie. W trzecim secie Linette przegrywała już 3:5 i 15-40 przy serwisie rywalki. Ale nie poddała się. Obroniła piłki meczowe, a potem przejęła inicjatywę i pokonała wściekłą na siebie tenisistkę z Kazachstanu.
- Ten mecz był szalony. W Tokio już późno, a my grałyśmy strasznie długo, ale mam nadzieję, że dostarczyłyśmy wam rozrywki - powiedziała po meczu sympatyczna Magda do rozbawionych japońskich kibiców.
Jej kolejną rywalką będzie Karolina Woźniacka. Mająca polskie korzenie Dunka po głębokim kryzysie formy osatnio znów spisuje się znakomicie.
- Znam Karolinę dobrze. Potrafi odegrać niemal każdą piłkę. To będzie ciężki mecz - ocenia Linette.
W ćwierćfinale turnieju WTA w Tokio mamy zatem dwie Polki. W piątek Agnieszka Radwańska zagra z Monicą Puig z Portoryko.