Iga Świątek

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express

Wydało się, co Iga Świątek robi podczas treningów. Wielu złapie się za głowy

2021-12-04 7:34

Iga Świątek bez wątpienia należy do grona najpopularniejszych polskich sportsmenek. Za zawodniczką kolejny rok intensywnej walki na korcie, podczas której nie wszystkie rzeczy poszły tak jak sobie wymarzyła. Teraz natomiast wyciekł sekret dotyczący zwyczajów 20-latki podczas treningów. Wielu kibiców z pewnością bardzo się zdziwi!

Odkąd w ubiegłym roku Iga Świątek sięgnęła po triumf w turnieju Roland Garros, zrobiło się o niej bardzo głośno. Polka musiała nauczyć się zarządzać zupełnie innym typem presji i oczekiwań niż dotychczas. Gdy zatem w ostatnich miesiącach w niektórych turniejach poszło jej słabiej, na czele z igrzyskami olimpijskimi, często reagowała na korcie bardzo emocjonalnie. W jednym z pojedynków mając świadomość nadchodzącej porażki nawet się rozpłakała.

ZBACZ TEŻ: Wyjątkowa chwila Adama Małysza. Uśmiech nie schodził mu z ust. Takiego prezentu nie dostaje się na co dzień

Na poprawę takich reakcji z pewnością mogą wpłynąć treningi mentalne. Psycholog Igi Świątek, Daria Abramowicz, w rozmowie ze "sport.pl" zdradziła m.in. technikę stosowaną przez zawodniczkę podczas treningów. - Na siłowni między wykonywaniem ćwiczeń rozwiązuje matematyczne zadania. Przenosi uwagę z jednego bodźca na drugi - wyznała Abramowicz i nie ulega wątpliwości, że dla osób spoza świata psychologii czy sportu taka technika może budzić zdziwienie.

Sonda
Czy Iga Świątek będzie najlepszą tenisistką świata?

- My robimy też takie ćwiczenia, które nie są nadzwyczajne, ale bardzo stymulują procesy poznawcze w określonym czasie. Bardzo ważne jest, żeby Iga robiła te zadania w stanie niezbyt dużego pobudzenia. Chodzi o to, żeby wtedy nie pojawiała się reakcja na stres, bo przecież i podczas meczów chcemy takiej reakcji uniknąć - tłumaczy Abramowicz.

W nadchodzących miesiącach bez wątpienia nie zabraknie okazji aby się przekonać, jak Iga Świątek rozwinęła się także pod kątem emocjonalnym.

Alicja Tchórz dalej w formie. Teraz zdobywa medale na MP
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze