Rafael Nadal

Autor: AKPA, EAST NEWS/ FOTOMONTAŻ

Wyniki 4. rundy US Open w Nowym Jorku

2013-09-04 4:00

Wicelider światowego rankingu Hiszpan Rafael Nadal męczył się przez dwa pierwsze sety meczu z Niemcem Philippem Kohlschreiberem w IV rundzie singla turnieju US Open. Ostatecznie wygrał 6:7, 6:4, 6:3, 6:1. Inny Hiszpan David Ferrer potrzebował niemal 4 godzin, by awansować do ćwierćfinału. Pokonał Serba Janko Tipsarevicia 7:6, 3:6, 7:5, 7:6. Jego rywal prowadził w setach pierwszym i trzecim 5:4 i 40-0 oraz 5:4 i 30-0.

Pięć setów rozegrali Francuz Richard Gasquet i Kanadyjczyk Miloš Raonić. Ten drugi mógł uzyskać awans w czwartym secie, ale zmarnował meczbola. Francuz zwyciężył 6:7, 7:6, 2:6, 7:6, 7:5.

Wyniki 4. rundy singla kobiet:

Pennetta (Włochy) - Halep (Rumunia) 6:2, 7:6, Hantuchová (Słowacja) - Riske (USA) 6:3, 5:7, 6:2, Vinci - Giorgi (obie Włochy) 6:4, 6:2.