Znakomite wieści dla fanów Huberta Hurkacza! Zapadła ważna decyzja po sukcesie w Miami Open

Zwycięstwo Huberta Hurkacza w ATP Miami
Autor: East News Zwycięstwo Huberta Hurkacza w ATP Miami

Hubert Hurkacz odniósł gigantyczny sukces, wygrywając w prestiżowym turnieju Miami Open. Przed nadchodzącym turniejem French Open ogłoszono dobre wieści dla kibiców. 23-latek wystąpi w kolejnych czterech ważnych imprezach. 16. rakieta świata wg rankingu ATP będzie miała intensywne przygotowanie do imprezy we Francji. To znakomity znak dla fanów, którzy będą mogli go śledzić w następnych meczach ze światową czołówką.

Hubert Hurkacz rozpoczynającym się w niedzielę turniejem ATP Masters 1000 w Monte Carlo rozpocznie tegoroczne starty na kortach ziemnych. Polski tenisista ma w planach występ w czterech imprezach na tej nawierzchni w ramach przygotowań do wielkoszlemowego French Open. Hurkacz odniósł w niedzielę życiowy sukces, triumfując w turnieju ATP Masters 1000 na kortach twardych w Miami. Dzięki temu awansował na 16., najwyższe w karierze miejsce w światowym rankingu. Wszystkie trzy dotychczasowe tytuły w tourze wywalczył w USA, właśnie na "betonie".

Chcą pokrzyżować plany Idze Świątek! Najważniejsza impreza Polki przełożona?

Na świętowanie 24-letni zawodnik nie miał zbytnio czasu, bowiem już za kilka dni zaczyna kolejny występ. "Hubert dziś przyleciał do Monte Carlo. Wtorek poświęci na zorganizowanie sobie wszystkiego na miejscu i odpoczynek, a od środy rozpocznie treningi" - powiedział PAP Michał Zawada, który odpowiada za kontakt z mediami w teamie Hurkacza. Przyznał, że sukces wrocławianina odbił się szerokim echem. Otrzymał on wiele gratulacji od znanych osób, a zainteresowanie rozmową z nim są zgłosiły liczne media i to nie tylko te sportowe.

Rozpoczynające się w niedzielę prestiżowe zawody w Monako będą pierwszym w tym sezonie startem Hurkacza na "mączce". W planie ma potem jeszcze cztery turnieje na tego typu nawierzchni. "Na ten moment kolejnymi występami będą imprezy ATP w Monachium, Madrycie i Rzymie, a następnie French Open. Oczywiście, wiele zależy od osiąganych przez Huberta wyników. Decyzje dotyczące dostosowania obciążeń startowych podejmować będzie na bieżąco w porozumieniu z trenerem Craigiem Boyntonem i odpowiadającym za przygotowanie fizyczne Przemysławem Piotrowiczem" - zaznaczył Zawada.

Ojciec Huberta Hurkacza: Syn był grzeczny, ale rozpierała go energia [WIDEO i ZDJĘCIA]

Z zaplanowanych na najbliższe tygodnie turniejów tenisista z Wrocławia najlepiej wspomina ten odbywający się w stolicy Hiszpanii, który ma rangę Masters 1000. Dwa lata temu, jako kwalifikant, dotarł w nim do 1/8 finału. Wielkoszlemowe zmagania w Paryżu mają ruszyć 23 maja, ale niewykluczone, że z powodu COVID-19 zostaną opóźnione.

Najnowsze