Chcą pokrzyżować plany Idze Świątek! Najważniejsza impreza Polki przełożona?

2021-04-06 16:23 Marek Żochowski
Iga Świątek na zdjęciach z Paryża
Autor: THOMAS SAMSON/AFP/East News

Taka decyzja może zapaść lada moment i nie będzie najpewniej zbyt komfortowa dla Igi Świątek oraz jej sztabu trenerskiego. Polska triumfatorka Rolanda Garrosa 2020 szykuje się z niecierpliwością na obronę tytułu na paryskich kortach. Problem w tym, czy słynna tenisowa impreza odbędzie się zgodnie z planem.

Francuska minister sportu Roxana Maracineanu powiedziała w ostatnich dniach wyraźnie, że może dojść do przełożenia French Open! Wszystko przez rosnące ponownie zachorowania na koronawirusa, obserwowane w zwiększonym wymiarze we Francji. Już spowodowały zaostrzenie obostrzeń pandemicznych w całym kraju przez prezydenta Macrona (m.in. ograniczone przemieszczanie się, zamknięte szkoły). Lada moment reżim sanitarny może uderzyć w organizatorów najważniejszej tenisowej imprezy we Francji. Od minionej soboty nad Loarą trwa już trzeci lockdown. Według wstępnych szacunków, do jego złagodzenia może dojść najwcześniej w połowie maja.

IGA ŚWIĄTEK MISTRZYNIĄ ROLAND GARROS! Polka rozgromiła Kenin w drugim secie!

Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej TERMINARZ Iga Świątek KIEDY gra kolejny mecz PLANY STARTOWE 2021

Przypomnijmy, że tegoroczny wielkoszlemowy turniej French Open według pierwotnego planu ma zostać rozegrany między 23 maja a 6 czerwca 2021. A w poprzedzającym start tygodniu mają się odbyć zmagania kwalifikacyjne. W 2020 roku z powodu wybuchu pandemii Francuzi przenieśli zawody na jesień i to dlatego Iga Świątek odbierała główne trofeum dopiero na początku października. Jak będzie tym razem?

Gdy Agnieszka Radwańska pokazała jak mieszka, złapaliśmy się za głowy! Można popaść w kompleksy! [ZDJĘCIA]

„Prowadzimy rozmowy z Francuską Federacją Tenisową, aby sprawdzić, czy należy zmienić datę tak, aby zbiegła się z możliwym wznowieniem wszystkich imprez sportowych i ważnych wydarzeń” - powiedziała minister Maracineanu w radiu France Info. „Dzisiaj, mimo że sport na wysokim poziomie został zachowany, staramy się ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa w sporcie zawodowym”.

Najnowsze