Stelmet Zielona Góra, koszykarze

Autor: Wojciech Klepka / CYFRA SPORT

Stelmet Zielona Góra MISTRZEM POLSKI!

2015-06-10 10:55

Koszykarze Stelmetu Zielona Góra po raz czwarty pokonali w rywalizacji finałowej Tauron Basket Ligi zawodników PGE Turów Zgorzelec i zdobyli drugie mistrzostwo Polski w historii klubu. W szóstym meczu finału wygrali 75:69. Zespół z Zielonej Góry wygrał finałową rywalizację 4-2.

Zdecydowanie lepiej czwartą finałową rywalizację rozpoczęli goście. Gospodarze byli lekko zestresowani stawką tego spotkania i popełniali proste błędy. Mieli problemy z celnością rzutów i rozegraniem w ataku. Po prawie trzech minutach zawodnicy z Turowa prowadzili już 9:5, lecz gospodarze zdołali się otrząsnać i odrobili straty i po 10 minutach było 17:16.

Druga kwarta była wyrównana, lecz to koszykarze Stelmetu schodzili na przerwę prowadząc 34:32. W trzeciej gospodarze byli już bardziej skuteczni i zaczęli powiększać swoją przewagę na rywalami. W ostatnich sekundach szkoleniowiec PGE Turowa poprosił o czas, ale na nie wiele się to zdało, ponieważ Stelmet bronił skutecznie i po końcowym gwizdku mógł świętować zdobycie złotych medali.

Bohaterem decydującego starcia był rozgrywajacy reprezentacji Polski Łukasz Koszarek, który zdobył 15 pkt, miał 11 asyst i 9 zbiórek. Natomiast MVP finałów został wybrany skrzydłowy Stelmetu Quinton Hosley zdobywca 21 pkt.

Stelmet Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec 75:69 (17:16, 17:16, 27:21, 14:16)

Stelmet Zielona Góra: Quinton Hosley 21, Łukasz Koszarek 15, Russell Robinson 10, Aaron Cel 10, Przemysław Zamojski 8, Jure Lalic 6, Adam Hrycaniuk 3, Chevon Troutman 2, Kamil Chanas 0.

PGE Turów Zgorzelec: Tony Taylor 17, Michał Chyliński 11, Mardy Collins 10, Damian Kulig 9, Nemanja Jaramaz 9, Chris Wright 5, Filip Dylewicz 3, Aleksander Czyż 3, Kyryło Natiażko 2, Vlad-Sorin Moldoveanu 0.