SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Szeregowe zdobyły medale w Rio, teraz odebrały kolejne nagrody [GALERIA]

Szeregowe zdobyły medale w Rio, teraz odebrały kolejne nagrody [GALERIA]

31.03.2017, godz. 10:37
Starsze szeregowe dostały nagrody
Oktawia Nowacka i Monika Michalik foto: Andrzej Lange/Super Express

Brązowe medalistki olimpijskie z Rio de Janeiro, pięcioboistkę Oktawię Nowacką (26 l.) i zapaśniczkę Monikę Michalik (37 l.), rzadko możemy oglądać w strojach służbowych. Mało kto bowiem pamięta, że obie znakomite sportsmenki są zawodowymi wojskowymi i mundur nie jest dla nich czymś nietypowym.

Obie zawodniczki wzięły wczoraj udział w Gali Sportu Wojskowego w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. W jej trakcie najlepsi sportowcy związani z armią odbierali nagrody czytelników "Polski Zbrojnej". W tym gronie błyszczały obie nasze brązowe olimpijki. W uroczystości uczestniczył minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Nowacka reprezentuje na co dzień WZS Zegrze i ma stopień starszej szeregowej. Taką samą wojskową rangę nosi na pagonach Michalik - starsza szeregowa z WZS Poznań.

Wśród wyróżnionych byli tak znani sportowcy, jak znakomity dyskobol, wicemistrz olimpijski, mistrz świata i Europy plutonowy Piotr Małachowski (WZS Wrocław) czy starszy szeregowy Marcin Lewandowski (WZS Bydgoszcz), lekkoatleta, halowy mistrz Europy na 1500 m.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: