SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty tenis Obrzydliwa wypowiedź rumuńskiej legendy tenisa: Dziecko Williams? Czekolada z mlekiem?

Obrzydliwa wypowiedź rumuńskiej legendy tenisa: Dziecko Williams? Czekolada z mlekiem?

22.04.2017, godz. 14:07
Serena Williams
Serena Williams foto: AP

To się nazywa brak klasy. Ilie Nastase, legenda tenisa, były triumfator US Open oraz French Open, zszokował dziennikarzy przed początkiem rywalizacji Rumunii z Wielką Brytanią w Fed Cup. 70-letniego Rumuna zapytano o dziecko Sereny Williams, a ten, zamiast pogratulować Amerykance, pozwolił sobie na rasistowski komentarz. Obrzydliwy typ.

- Dziecko Sereny Williams? Zobaczymy jakie będzie miało kolor. Czekolada z mlekiem? - odpowiedział Nastase, nawiązujac do partnera tenisistki, białego amerykańskiego przedsiębiorcy Alexisa Ohaniana. Dowcip nikogo nie rozbawił, a samemu emerytowanemu sportowcowi może jeszcze narobić wielu problemów. Sprawą zająć się ma bowiem Międzynarodowa Federacja Tenisa.

Tyle że to już nie pierwszy zarzut Nastase w kierunku Williams. Nie tak dawno były triumfator US Open i French Open wyjaśniał dziennikarzom mechanizmy naszego świata. Kapitalizm, reklama, pieniądze. Jako przykład rzucił amerykańską tenisistkę, która zarabia tyle kasy... że może brać doping. - Każdy widzi jak ona wygląda. Myślę, że Amerykanie nawet jej nie kontrolują. Jakby prawda wyszła na jaw, to wszyscy sponsorzy by odeszli - stwierdził.

Ciekawe, czy w trakcie kariery zarobił dość, by resztę życia spędzić w sądach?

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: