Autor: East News Australian Open 2020 DRABINKA TERMINARZ turnieju kobiet WYNIKI Australian Open WTA

WTA Miami: Serena Williams jak Agnieszka Radwańska. Amerykanka odpadła z turnieju

2016-03-29 10:43

Najpierw Agnieszka Radwańska, teraz przyszła kolej na Serenę Williams. Rozstawiona z numerem jeden Amerykanka przegrała ze Swietłaną Kuzniecową 7:6, 1:6, 2:6 i pożegnała się z turniejem WTA Miami. Dla Rosjanki było to trzecie zwycięstwo nad jedną z najbardziej utytułowanych tenisistek świata.

Serena Williams triumfowała w turnieju w Miami w trzech poprzednich edycjach z rzędu, a ośmiokrotnie w ogóle. Do tego wszystkiego miała znakomity bilans meczów bez porażki na kortach w Key Biscayne - 20 spotkań.

Jednak tym razem na nic zdały się statystyki, ponieważ liderka światowego rankingu musiała uznać wyższość niżej notowanej Rosjanki. Wprawdzie pierwszego seta wygrała po tie-breaku w stosunku 7:6, lecz później do głosu doszła Swietłana Kuzniecowa. Serena Williams w całym meczu popełniła aż 55 niewymuszonych błędów przy 18 rywalki. Drugi (1:6) oraz trzeci (2:6) set padł łupem Kuzniecowej, dla której była to już trzecia wygrana nad Sereną Williams w karierze.

Zobacz: Maria Szarapowa PRZYŁAPANA na plaży w bikini! To CIAŁO to reklama meldonium! [ZDJĘCIA]

Przypomnijmy, że z turniejem pożegnała się również Agnieszka Radwańska. Polka przegrała z Timeą Bacsinszky 6:2, 4:6, 2:6. W przyszłym tygodniu "Isia" weźmie udział w turnieju WTA Katowice Open.