Rio 2016: Kto najpiękniejszą reprezentantką Polski na igrzyskach? Głosuj! [GALERIA]

2016-08-22 21:10

Igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro dobiegły już końca, a w kolejnych tygodniach czeka nas zapewne wiele podsumowań zmagań polskich sportowców w Brazylii. My z kolei pokusiliśmy się o dość nietypowe, bo wybieramy najpiękniejszą reprezentantkę biało-czerwonych, która startowała w Rio. Joanna Jóźwik, Maria Andrejczyk, Ewa Swoboda, a może jeszcze inna? Obejrzyjcie galerię i głosujcie!

Jako pierwszą naszą propozycję przedstawiamy Marię Andrejczyk. Młodziutka, bo zaledwie 20-letnia oszczepniczka w finale swojej konkurencji zajęła świetne 4. miejsce, a medal przegrała o... 2 centymetry. Poza świetną postawą urzekła nas też swoim uśmiechem i błyskotliwym charakterem. Kolejną kandydatką jest Emilia Ankiewicz, która sportowo może Rio nie zawojowała (odpadła w półfinale biegu na 400 metrów przez płotki), ale z pewnością zwróciła uwagę swoją urodą.

Podobnie zresztą jak jej koleżanka z pokoju Joanna Jóźwik, która w finale biegu na 800 metrów była piąta. Mimo to warto docenić jej postawę, bo o ponad sekundę pobiła swój rekord życiowy, a po jej wywiadach z TVP wielu kibiców deklarowało jej miłość. Nieco ciszej w mediach było o Katarzynie Jurkowskiej-Kowalskiej, a to dlatego, że w gimnastyce sportowej zajęła bardzo odległe miejsce. Mimo to postanowiliśmy umieścić ją w naszym zestawieniu i przekonacie się, że nieprzypadkowo. Anna Kiełbasińska z kolei to nie tylko świetna biegaczka, ale też bardzo dzielna i wytrwała kobieta. Jeszcze w lutym mówiła, że zmaga się z ciężką autoimmunologiczną chorobą objawiającą się m.in. wypadaniem włosów. Mimo to wywalczyła promocję do Rio, gdzie zarażała wszystkich wkoło uśmiechem i pogodą ducha.

Kinga Kołosińska wraz z Moniką Brzostek dzielnie walczyły w rywalizacji siatkówki plażowej. Copacabany nie podbiły, ale oglądając ich zmagania trudno było oderwać wzrok od pięknych zawodniczek. Podobnie jak w przypadku biegów Matyldy Kowal, których jednak niestety zbyt wiele nie było. Największą wygraną z grona polskich piękności jest zaś z pewnością Karolina Naja. Wraz z Beatą Mikołajczyk zdobyła brązowy medal w kajakarstwie! Na podium nie stanęła Ewa Swoboda, ale 19-letnia sprinterka i tak była bardzo zadowolona ze swojej postawy. Wśród najatrakcyjniejszych zawodniczek biało-czerwonych w Rio umieściliśmy też Agnieszkę Radwańską. Na korcie jej się nie powiodło, dlatego może chociaż wygra coś w waszym głosowaniu.

Która z zawodniczek zasłużyła na miano najpiękniejszej Polki na igrzyskach? Zapraszamy do udziału w sondzie!