SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki boks Manny Pacquiao brał narkotyki i popiera człowieka oskarżonego o śmierć tysięcy!

Manny Pacquiao brał narkotyki i popiera człowieka oskarżonego o śmierć tysięcy!

30.09.2016, godz. 15:42
Manny Pacquiao, Timothy Bradley
foto: Eastnews

Manny Pacquiao to chyba najbardziej znany Filipińczyk na świecie. Były mistrz świata w boksie po zakończeniu sportowej kariery postanowił zaangażować się w politykę. 37-latek, który kandyduje na senatora, postanowił otwarcie poprzeć prezydenta Rodrigo Duterte, zaciekle walczącego z narkotykami. Choć przyznał także, że sam zażywał w przeszłości mnóstwo używek.

Rodrigo Duterte to obecny prezydent Filipin. Wśród obywateli wzbudza jednak ogromne kontrowersje. Polityka oskarża się o śmierć ponad trzech tysięcy ludzi i nic dziwnego, że wielu ma dość jego rządów. Druga część narodu chce jednak kontynuacji jego postulatów, szczególnie związanych z prawem narkotykowym. Duterte wypowiedział wojnę handlarzom, których w kraju była cała masa. Poparcia działaniom prezydenta udzielił legendarny już pięściarz Manny Pacquiao. Według "Pacmana" droga obrana przez głowę państwa jest właściwa.

- Zanim zostałem mistrzem próbowałem w zasadzie wszystkich narkotyków. Teraz Bóg zesłał Duterte, by z tym walczył, by zdyscyplinował ludzi. Wcześniej nasi obywatele nie szanowali prawa ani żadnych autorytetów - ciepło wypowiedział się o Duterte Pacquiao. Były pięściarz dodał także, że nie przestanie wspierać prezydenta, nawet jeśli jego popularność miałaby osłabnąć.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: