SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport tour de pologne 2017 Tour de Pologne 2017: Ewan najlepszy na IV etapie. Sagan wciąż liderem [WYNIKI]

Tour de Pologne 2017: Ewan najlepszy na IV etapie. Sagan wciąż liderem [WYNIKI]

01.08.2017, godz. 19:17
Tour de Pologne
Tour de Pologne 1999 r. foto: AKPA

IV etap tegorocznego Tour de Pologne był chyba najcięższym odcinkiem 74. edycji wyścigu. Nie dość, że kolarze mieli do pokonania 238 kilometrów, to na domiar złego musieli jechać przy ponad trzydziestostopniowym upale. W tych skrajnie trudnych warunkach najlepszy okazał się Australijczyk Caleb Ewan, ale żółtą koszulkę lidera utrzymał Słowak Peter Sagan. Najlepszy z Polaków - Alan Banaszek - był dziewiąty.

To był naprawdę morderczy odcinek Tour de Pologne. Przede wszystkim najdłuższy, bo etap z Zawiercia do Zabrza liczył aż 238 kilometrów. Zawodnicy musieli walczyć nie tylko z kilkoma niełatwymi podjazdami, ale przede wszystkim z nie mającą litości pogodą. Momentami temperatura przekraczała 35 stopni Celsjusza i trudno było wytrzymać choćby stojąc w miejscu, a co dopiero jadąc rowerem z prędkością ok 40 km/h.

Długo wydawało się, że wreszcie na finisz nie wpadnie większa grupa kolarzy, ale kilku uciekających zawodników. Przez kilkadziesiąt kilometrów sporą przewagę nad peletonem miało kilku zawodników: Remi Cavagna (Quick-Step), Nicolas Dougall (Dimension Data), Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice), Toms Skujins (Cannondale-Drapac), Paweł Bernas (reprezentacja Polski) i Bert Lindeman (Lotto NL-Jumbo).

Z czasem jednak grupka ta się rozpadła. Tempa nie wytrzymał Bernas, a na indywidualną akcję zdecydował się Cavagna, który jeszcze kilka kilometrów przed metą miał przewagę kilkudziesięciu sekund nad peletonem. Ten dogonił jednak Francuza i niedługo później finiszował. A w tej rywalizacji na ostatnich metrach najlepszy okazał się Australijczyk Caleb Ewan (Orica-Scott), który wyprzedził Holendra Danny'ego Van Poppela (Team Sky) i Słowaka Petera Sagana (Bora-Hansgrohe). To jednak ten ostatni zawodnik utrzyma żółtą koszulkę lidera wyścigu. Najlepszym z Polaków był zaledwie 19-letni Alan Banaszek, który etap ukończył jako dziewiąty zawodnik.

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund
False 3309 False 1 2017-08-01 15:30:00 True 30
Źródło: Kamil Kacperczyk
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: