Tour de Pologne

Autor: tourdepologne.pl Tour de Pologne

Kwiatkowski wysoko w kwalifikacji generalnej! Wielkie emocje w Tour De Pologne

2021-08-14 15:49

Remi Cavagna z Deceuninck-Quick Step wygrał czasówkę w Katowicach – szósty etap Tour de Pologne. Francuz ze sporą przewagą pokonał lidera klasyfikacji generalnej Joao Almeidę. Na trzecim miejscu finiszował Maciej Bodnar. Sobotnia jazda indywidualna na czas tylko wyrównała szanse czołówki na końcowy triumf w TDP. Do walki o sukces włączył się Michał Kwiatkowski.

6. etap Tour de Pologne 2021: Katowice, jazda indywidualna na czas

Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) zajął piąte miejsce na szóstym etapie wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, jeździe indywidualnej na czas w Katowicach. W klasyfikacji generalnej awansował z czwartej na trzecią pozycję. Etap wygrał Francuz Remi Cavagna, wyprzedzając o 13 sekund swojego kolegę z drużyny Deceuninck-Quick Step, lidera wyścigu Portugalczyka Joao Almeidę. Trzeci, ze stratą 16 sekund, był Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe).

Kwiatkowski pojechał wolniej od zwycięzcy o 19 sekund. Almeida praktycznie zapewnił sobie zwycięstwo w wyścigu. W przeddzień zakończenia rywalizacji w Krakowie wyprzedza o 26 sekund Słoweńca Mateja Mohorica (Bahrain Victorious) oraz o 33 sekundy Kwiatkowskiego.