Kwiato w Walencji, Zgred w Pirenejach

2020-02-04 14:57 Waldek Zawołowicz
Michał Kwiatkowski, Rafał Majka,Rafał Majka, wypadek, rany
Autor: East News Michał Kwiatkowski i Rafał Majka podczas 9 etapu Tour de France 2017. Na 70. kilometrze tego etapu Rafał Majka uczestniczył w kraksie i dalszą cześć trasy musiał pokonywać mocno poturbowany.

Asy polskiego kolarstwa już rozpoczęli sezon. Michał Kwiatkowski i Rafał Majka w tym roku celują w olimpijski medal w Tokio. Trasa w pobliżu stolicy Japonii będzie bardzo trudna. Dlatego przygotowania do olimpijskiej próby są bardzo staranne.


Michał Kwiatkowski (30 l.) dopiero teraz wsiada na rower. Mistrz świata z Ponferrady (2014) po słabym ubiegłorocznym sezonie tym razem chce dobrze przygotować się do olimpijskiego startu w Tokio. Wyścig Volta a la Comunitat Valenciana (5-9 lutego) jest pierwszym sprawdzianem "Kwiato", który w Hiszpanii będzie liderem brytyjskiej ekipy Ineos.
Z kolei drugi z kolarskich asów Rafał Majka (31 l.) po klasykach na słonecznej Majorce przeniósł się wysoko w góry, do Sierra Nevada. „Zgred” przed trzy tygodnie będzie wylewał litry potu w Pirenejach. Jest to ostatni etap przygotowań brązowego medalisty olimpijskiego z Rio de Janeiro 2016 do startu w Giro d’Italia, który jest pierwszym tegorocznym celem Majki. Polak rok temu na włoskim tourze zajął 6. miejsce. Teraz Zgred chce wypaść jeszcze lepiej. Zaraz po tej morderczej próbie kolarz z Zegartowic pojawi się w naszym kraju, na Tour de Pologne. Kolarz niemieckiej grupy Bora Hansgrohe wstępnie zgłosił swój udział u dyrektora naszego narodowego wyścigu, Czesława Langa (63 l.).

Najnowsze