Przerażający wypadek na trasie kolarskiego wyścigu. Zawodnik otarł się o śmierć [WIDEO]

2019-10-30 14:49 MSo
Wypadek podczas Volta de Guarulhos
Autor: Twitter ZRZUT EKRANU Wypadek podczas Volta de Guarulhos

Do szokujących scen doszło podczas brazylijskiego, kolarskiego wyścigu Volta de Guarulhos. Rozpędzony pojazd wjechał na trasę wyścigu akurat w momencie, gdy ten się tam pojawił. Sekundy dzieliły zawodników od dramatycznego wypadku! Ostatecznie potrącony został jedynie lider, który najadł się strachu!

Pechowym kolarzem, który otarł się o śmierć był Endrigo da Rosa Pereira. Kolarski wyścig Volta de Guarulhos został przerwany po tym, jak kierowca wpadł na trasę jednego z etapów i potrącił lidera. Na szczęście ucierpiał jedynie jego rower, ale zawodnicy w obawie o swoje życie wycofali się z touru.

Brazylijczyk wjechał w ostry zakręt, gdy nagle na trasie pojawił się samochód, który wjechał w lidera. Na szczęście najechał jedynie w jego przednie koło. Cały peleton zatrzymał się momentalnie. Trasa nie była dobrze zabezpieczona - po chwili obok zawodników przejechali kolejni zawodnicy. 

Droga powinna być zamknięta dla samochodów, ale z jakiegoś niezrozumiałego powodu blokady zostały zdjęte. Być może błąd popełnili organizatorzy, którzy zbyt wcześnie włączyli drogę do ponownego ruchu. Wyścig został odwołany z powodu rezygnacji kolarzy z dalszych startów.