Marcin Gortat

EuroBasket 2013. Porażka Polaków, Gortat i Lampe nie dali rady Gruzji

2013-09-04 18:18

Reprezentacja Polski przegrała pierwszy mecz fazy grupowej EuroBasketu 2013 z Gruzją 67:84. Podopieczni Dirka Bauermanna fatalnie zaprezentowali się zwłaszcza w pierwszych dwóch kwartach, które praktycznie przekreśliły ich szanse na wygranie tego spotkania.

Poprzednie konfrontacje Polaków z Gruzinami wskazywały na zupełnie inny przebieg tego meczu. Do tej pory "Biało-Czerwoni" mierzyli się z reprezentantami kraju ze stolicą w Tibilisi trzykrotnie i nie ponieśli ani jednej porażki.

Na nieszczęście Marcina Gortata i spółki, ta przyszła podczas pierwszego meczu tegorocznego EuroBasketu. Nasi koszykarze straty odrabiać musieli już po pierwszej kwarcie, którą przegrali 14:20.

Jeszcze gorzej podopieczni Dirka Bauermanna zaprezentowali się w drugiej. Porażka 8:19 mówi sama za siebie. Co prawda, lepiej Polacy grali w dwóch ostatnich kwartach (porażka 15:16 i zwycięstwo 30:29), jednak to nie wystarczyło do odwrócenia losów rywalizacji. "Biało-Czerwoni" ostatecznie przegrali mecz 67:84.