Koszykówka. Belgia - Polska 70:67. Zawalili sprawę

2010-08-30 10:00

Nie będzie bezpośredniego awansu do finałów przyszłorocznych mistrzostw Europy koszykarzy. Polacy przegrali wczoraj w Antwerpii z Belgią 67:70 i o kwalifikację na EuroBasket 2011 mogą powalczyć dopiero za rok, w dodatkowym turnieju.

- Za rok będziemy się w spokoju przygotowywać do EuroBasketu, a nie bawić w jakieś dodatkowe turnieje - zapowiadał przed meczem o wszystko Marcin Gortat (26 l.).

Środkowy Orlando Magic pomylił się, chociaż od początku spotkania było widać, jak zależy mu na zwycięstwie oznaczającym awans. Już w pierwszej kwarcie nasz jedynak w NBA zdobył 8 pkt, a Łukasz Koszarek (26 l.) dokładał ważne "trójki".

Niestety, poza tym graliśmy w Antwerpii rwaną, nerwową i nieskuteczną koszykówkę, tak jak przez całe kwalifikacje.

Przeczytaj koniecznie: Krstić rzucił krzesłem w rywala!

Jeśli nawet udało się w niezłym stylu uzyskać 10 pkt przewagi w pierwszej kwarcie (19:9), potrafiliśmy ją szybko zaprzepaścić, a trzecie 10 minut rozpocząć źle - od wyniku 0:10.

Co z tego, że najlepszy mecz w biało-czerwonych barwach zagrał Thomas Kelati (rzucił 20 pkt), skoro w końcówce i on stracił skuteczność.

Na domiar złego, w ostatnich minutach Polacy zagrali fatalnie taktycznie
: nie wykorzystali w ofensywie Gortata, a gdy 20 sekund przed końcem ważyły się losy wygranej, pozwolili Belgom spokojnie dograć piłkę, zamiast faulować.