Radosław Piesiewicz po meczu Polska - Chiny

Autor: Twitter / TomekSzczygiel Radosław Piesiewicz po meczu Polska - Chiny

MŚ W KOSZYKÓWCE 2019. Prezes bluzgał w euforii po meczu Polska - Chiny +18 [WIDEO]

2019-09-03 6:44

Drugi mecz Polaków na mistrzostwach świata w koszykówce miał niesamowity przebieg. Po podstawowym czasie gry i elektryzującej końcówce starcia z Chinami był remis 72:72 i o wszystkim musiała zadecydować dogrywka. A w tej chłodniejszą głową wykazali się biało-czerwoni i pokonali Azjatów 79:76. Po spotkaniu w szatni dali upust swojej radości! W szał po wygranej wpadł m.in. Radosław Piesiewicz, prezes Polskiego Związku Koszykówki. - "Kawał dobrej roboty, jesteście najlepsi na świecie, ch*j im w d**ę, brawo" - krzyczał szef PZKosz.

Ostatnie minuty polsko-chińskiego starcia na światowym czempionacie wywołały mnóstwo kontrowersji. A zwłaszcza akcja na nieco ponad 10 sekund przed końcem podstawowego czasu gry, kiedy sędziowie odgwizdali faul dla Chińczyków mimo braku jakiegokolwiek nieprzepisowego zagrania ze strony zawodników Polski. Biało-czerwoni stracili zatem nie tylko mnóstwo sił fizycznych, ale także i psychicznych. Wszystko jednak skończyło się po ich myśli i można było rozpocząć świętowanie!

Dzięki zwycięstwu z Chinami, Polska zagwarantowała sobie awans do najlepszej szesnastki mistrzostw świata. Na zakończenie pierwszej fazy grupowej Polacy zmierzą się jeszcze w środę, 4 września o godzinie 10:00 z Wybrzeżem Kości Słoniowej.