Marcin Gortat vs Chicago Bulls

Autor: Eastnews

NBA: Marcin Gortat rozbił Bulls na tablicach. Polak bohaterem meczu

2015-01-10 11:05

Dwunaste w sezonie double-double. Dwadzieścia jeden punktów. I na dodatek trzynaście asyst. Marcin Gortat rozbił bank podczas starcia Washington Wizards z Chicago Bulls. Nasz najlepszy koszykarz okazał się absolutnie nie do zatrzymania dla rywali, dzięki czemu "Czarodzieje" wygrali 102:86.

Polak trafił aż dziesięć rzutów z gry i to przy znakomitej skuteczności - próbował tylko szesnaście razy. O ile w zamieszaniu podkoszowym miał większych problemów, o tyle na linii osobistych ręka wyraźnie go zawiodła. Jeden punkt - przy pięciu próbach - to statystyka godna najlepszych centrów w historii. Nie wiemy tylko, czy Gortat chciałby być porównywany do Shaquille'a O'Neala właśnie w tym elemencie gry.

Obrzydliwa maskotka Marcina Gortata. Polak jak Superman w gaciach

Po meczu center z Polski nie ukrywał, że jest z siebie zadowolony. - To prawdopodobnie jedno z marzeń każdego trenera. Mieć dwóch takich dominatorów podkoszowych jak ja i Nene - stwierdził. Cóż, trzynaście zbiórek naszego "rodzynka" w NBA może robić wrażenie. To nowy rekord Gortata w tym sezonie. Szkoda tylko, że Polak tak osłabł w drugiej połowie. Double-double zaliczył już w pierwszych dwóch kwartach.

A Washington Wizards dzięki triumfowi nad Chicago Bulls wrócili na czoło Konferencji Wschodniej. 25 zwycięstw i 11 porażek daje im drugą pozycję - tuż za ekipą Atlanta Hawks. Oba zespoły zmierzą się ze sobą już niedługo - 11 stycznia o 21:00.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!