Wojciech Nowicki zdobył złoty medal na Igrzyska Europejskich

i

Autor: Adam Warżawa/PAP

Eksperci typują zwycięzców MŚ

Będzie aż tak kiepsko?! Niewesołe prognozy na występ Polaków w lekkoatletycznych mistrzostwach świata

2023-08-15 17:35

W sobotę 19 sierpnia w Budapeszcie rozpoczynają się mistrzostwa świata w lekkoatletyce z udziałem reprezentacji Polski. Wysyłamy do stolicy Węgier kadrę liczącą blisko 70 zawodniczek i zawodników, ale jak prognozują fachowcy, na wielkie zdobycze nie powinniśmy liczyć. Zawody potrwają do 27 sierpnia.

Jak zwykle największe nadzieje pokładamy w naszych młociarzach, jednak jeśli sprawdzą się prognozy specjalistów z magazynu „Athletics Weekly” dotyczące tej konkurencji, nie będziemy na pewno zadowoleni. Według brytyjskich ekspertów pięciokrotny mistrz świata Paweł Fajdek nie obroni tytułu, ba – nie wywalczy żadnego krążka (typ: 5. miejsce), podobnie jak trzykrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk (4. lokata).

Tylko jeden medal?

Honoru Biało-Czerwonych w młocie bronić będzie mistrz olimpijski z Tokio Wojciech Nowicki – ma zostać mistrzem świata. A to ma być… w ogóle jedyny krążek naszej drużyny w Budapeszcie!

Piękna polska lekkoatletka przekazała cudowne wieści! Te słowa chwytają za serce, trudno powstrzymać łzy

Przypomnijmy, że z poprzednich mistrzostw świata w la, rozgrywanych w amerykańskim Eugene wyjątkowo przed rokiem (z powodu pandemii; normalnie cykl jest dwuletni), reprezentacja Polski przywiozła cztery medale – złoty Fajdka i trzy srebrne (dwa Katarzyna Zdziebło w chodzie i właśnie Nowicki).

Tymczasem w MŚ 2023 mamy się zadowolić zaledwie jednym miejscem na podium. Fachowcy nie widzą na nim nawet naszej wielkiej nadziei w biegu na 400 m pań. Poprawiająca się ostatnio w błyskawicznym tempie Natalia Kaczmarek zdaniem „AW” miałaby zająć 4. miejsce w finale biegu na 400 m, a złoto miałaby zgarnąć Dominikanka Marileidy Paulino. Polska trzykrotna triumfatorka tegorocznych mityngów Diamentowej Ligi ma zapewne zupełnie inne plany...

Natalia Kaczmarek nie zwalnia tempa! Życiowy sukces polskiej biegaczki w mistrzostwach Polski

Skrzyszowska w finale, Swoboda nie

Najszybszej Polki Ewy Swobody brytyjscy fachowcy nie widzą w gronie finalistek sprintu na 100 m (osiem najlepszych), a na zwyciężczynię typowana jest Sha’Carri Richardson z USA. Do finałowej stawki w biegu na 100 m przez płotki ma się za to zakwalifikować Pia Skrzyszowska, ale w myśl typowania – zajmie w nim ostatnią lokatę.

Ohydne zachowanie fanów. Ewa Swoboda ma tego dość. Dotykają tam, gdzie nie powinni

Pozycje poza podium mają też zajmować sztafety: 5. m. sztafeta mieszana 4x400, a 4. m. sztafeta kobieca 4x400 m. Z kolei Zdziebło, przed rokiem dwukrotnie srebrna w MŚ, ma się zameldować na 7. pozycji w chodzie na 35 km.

To wszystko jedynie czysto teoretyczne prognozy. Pożyjemy, zobaczymy...

Natalia Kaczmarek po zdobyciu srebra IE
Najnowsze