Natalia Kaczmarek

Autor: Cyfrasport Natalia Kaczmarek

Co za forma!

Natalia Kaczmarek nie zwalnia tempa! Życiowy sukces polskiej biegaczki w mistrzostwach Polski

2023-07-29 18:25

Natalia Kaczmarek jest w tym sezonie po prostu nie do zatrzymania! Po złotym medalu mistrzostw Polski na koronnym dystansie 400 m biegaczka dołożyła w sobotę złoto na 200 m. Kaczmarek dokonała tego z rekordem życiowym 22,86 s, po raz pierwszy w karierze schodząc poniżej 23 sekund! 25-latka na ostatnich metrach wyprzedziła Kryscinę Cimanouską, która zdobyła srebro z czasem 22,89 s.

Natalia Kaczmarek czasem 22,86 s wygrała bieg na 200 m i zdobyła drugi złoty medal mistrzostw Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Dzień wcześniej triumfowała na 400 m. Drugie miejsce zajęła pochodząca z Białorusi Kryscina Cimanouska - 22,89, a trzecia była Martyna Kotwiła - 23,12. Kaczmarek wyprzedziła Cimanouską tuż przed metą i pierwszy raz w karierze zeszła poniżej 23 sekund. Anna Kiełbasińska w piątkowych eliminacjach uzyskała drugi wynik, ale wycofała się z rywalizacji z powodu kontuzji.

Życiowy sukces Natalii Kaczmarek podczas MP

Tytuł mistrza Polski w biegu na 200 m obronił pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego Łukasz Żok, który poprawił rekord życiowy na 20,73 s i o 0,01 sekundy wyprzedził drugiego Alberta Komańskiego oraz o 0,29 s trzeciego Patryka Wykrotę. Żok w czwartek zajął trzecie miejsce na 100 m, więc w mistrzostwach kraju zdobył dwa indywidualne medale.

Czy Natalia Kaczmarek pobije legendarny rekord Polski na 400 m Ireny Szewińskiej?