Dobry występ Polaków podczas meczu Europa - USA. Daje nadzieję przed MŚ Doha?

2019-09-10 21:57 DCH, MSo
Kszczot jest profesorem nie tylko na bieżni
Autor: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS Kszczot jest "profesorem" nie tylko na bieżni

Drużyna Europy wysoko pokonała USA w meczu rozegranym w białoruskim Mińsku. Końcowy rezultat to 724,5 - 601,5 na korzyść ekipy ze Starego Kontynentu. W zespole gospodarzy bardzo dobrze poradzili sobie Biało-czerwoni, którzy w kilku dyscyplinach zajmowali miejsca na podium.

W drugim dniu zawodów w konkursie młota zwyciężyła Joanna Fiodorow, która osiągnęła odległość 74,34 m. Sztafetę mieszaną 200+200+400+800 m wygrał kwartet z udziałem Igi Baumgart. Drugie miejsca zajęli także Karolina Kołeczek w biegu na 100 m przez płotki – 12,86 s, Adam Kszczot na 800 m – 1:46,89 min, Piotr Małachowski w dysku – 64,89 m i Piotr Lisek w tyczce – 5,80 m.

Na najniższym stopniu podium uplasował się Paweł Wojciechowski (w tej konkurencji Europa zajęła wszystkie cztery czołowe lokaty).

Najlepszymi wynikami drugiego dnia meczu Europa – USA była wysokość 2,02 m Ukrainki Julii Lewczenko, która wyprzedziła dominatorkę tej konkurencji, Rosjanke Mariję Łasickiene oraz odległość mistrza świata w rzucie oszczepem, Niemca Johannesa Vettera - 90.03 m.

Pierwszego dnia Biało-czerwoni również plasowali się na wysokich pozycjach. Na inaugurację Bukowiecki zajął drugie miejsce w pchnięciu kulą, a Fajdek wygrał rzut młotem. 

Zawody w Mińsku nie odbyły się w najsilniejszym składzie. Zawodnicy przygotowują się do mistrzostw świata Doha 2019, które odbędą się na przełomie września i października. Polacy potwierdzili jednak wysoką formę i z pewnością na Bliskim Wschodzie również powalczą o czołowe lokaty! 

Najnowsze