Marcin Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Marcin Lewandowski

Gdy dowiedzieliśmy się, co Lewandowski robi poza sportem, przecieraliśmy oczy ze zdumienia. Wielkie poświęcenie i patriotyzm

2021-07-12 20:25

Igrzyska olimpijskie zbliżają się wielkimi krokami. Do startu najważniejszej imprezy sportowej tego roku pozostały już niespełna dwa tygodnie. Wśród sportowców, którzy będą walczyć o medale olimpijskie, znajdzie się także ponad 200 Polaków. Jednym z nich jest Marcin Lewandowski, lekkoatleta specjalizujący się w biegach na średnich dystansach. Mistrz Europy z 2010 roku i wielokrotny medalista imprez rangi międzynarodowej jedzie do Tokio walczyć o pierwszy w karierze medal olimpijski. Okazuje się jednak, że sport to nie jedyne jego zajęcie w życiu – jego dodatkowa pasja wiąże się z ogromnym poświęceniem i świadczy o wielkim patriotyzmie.

Jeszcze nie dobrze nie opadły emocje po zakończonych w niedzielę 11 lipca mistrzostwach Europy w piłce nożnej, a fani sportu już mogą szykować się na kolejną dawkę wrażeń. Za niespełna dwa tygodnie wystartuje najważniejsza impreza tego roku – igrzyska olimpijskie w Tokio. Tam o medale walczyć będzie ponad 200 polskich sportowców i sportsmenek. Wśród nich znajdzie się także Marcin Lewandowski, dla którego będą to już czwarte – po Pekinie, Londynie oraz Rio de Janeiro – igrzyska olimpijskie. Do tej pory nie udało mu się zdobyć medalu tej imprezy i niewykluczone, że Tokio będzie jego ostatnią szansą. Okazuje się jednak, że Marcin Lewandowski poza sportem zajmuje się niezwykle interesującymi rzeczami.

Igrzyska TOKIO 2020. Komu kibicować [Lewandowski, Fajdek, Lisek, Andrejczyk, Ennaoui] | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #25

Marcin Lewandowski gotów poświęcić się dla ojczyzny

Specjalista w biegach na 800 i 1500 metrów jest także… zawodowym żołnierzem – obecnie Marcin Lewandowski ma stopień kaprala. Co ciekawe, jako żołnierz Lewandowski startował w wielu zawodach dla wojskowych z całego świata. Brał udział światowych igrzyskach sportowych w Rio de Janeiro (2011), Mungyeong (2015) i Wuhan (2019) na których zdobył złoty oraz dwa brązowe medale. W jego bogatej karierze brakuje tylko i aż medalu tych cywilnych igrzysk olimpijskich. Jak będzie w Tokio? Tego dowiemy się już za kilka tygodni.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze