Gwiazdy pobiegną ku pamięci Piotra Nurowskiego

2015-05-28 15:48
Gwiazdy pobiegną ku pamięci Nurowskiego
Autor: archiwum se.pl

I Bieg Konstanciński imienia Piotra Nurowskiego obędzie się 14 czerwca i poprowadzi malowniczymi ulicami Konstancina m.in. obok domu tragicznie zmarłego prezesa Polskiego Związku Olimpijskiego. Swój udział w imprezie zapowiedziały już gwiazdy z Adamem Małyszem na czele, a na starcie biegu może stanąć każdy amator sportowego trybu życia.

Bieg zaplanowano na dystansie 10 kilometrów. Organizatorzy przewidują starty w sześciu kategoriach wiekowych oraz dodatkowo kategoriach: open, open dla mieszkańców Konstancina i specjalna kategoria dla olimpijczyków.

Pilotem biegu będzie Adam Małysz, a na trasie zobaczymy też m.in. skoczka Jacka Wszołę, zapaśnika Andrzeja Suprona, piłkarza Lesława Ćmikiewicza oraz kick-bokserkę Iwonę Guzowską.

- Chcemy, by bieg na stałe wpisał się w harmonogram imprez Konstancina. Naszym celem jest upamiętnienie wybitnego mieszkańca miasta Piotra Nurowskiego, prezesa PKOl oraz dwukrotnego prezesa PZLA, który zmarł tragicznie w katastrofie w Smoleńsku. Podążając za jego przykładem chcemy propagować zdrowy i aktywny tryb życia - mówi Andrzej Majkowski, prezes współorganizującego bieg Stowarzyszenia „Sport Dzieci i Młodzieży”.

Impreza obędzie się w trakcie Dni Konstancina. Wśród atrakcji będą m.in.: posiłek regeneracyjny i piknikowa atmosfera, zatem mile widziane są całe rodziny. W biegu może wystartować każdy chętny. Rejestracja na stronie www.biegkonstancin.pl trwa do 11 czerwca. Koszt pakietu startowego to 40 złotych.