Jakub K.

i

Autor: PawełSkraba/SUPER EXPRESS

Bójka lekkoatletów

Lekkoatleta z zarzutami przejdzie dodatkowe badania. Mają wątpliwości czy jest poczytalny!

2023-04-18 18:07

Ta sprawa bulwersowała środowisko nie tylko lekkoatletyczne na początku tego roku. Jakub K. usłyszał zarzuty pobicia innego lekkoatlety, Sebastiana Urbaniaka. Gdy na jaw wychodziły kolejne fakty zdarzenia, sprawa stawała się coraz bardziej absurdalna.

W noc sylwestrową Jakub K. miał pobić Sebastiana Urbaniaka w wyniku czego ten doznał poważnego urazu nogi i jego dalsza kariera stanęła pod znakiem zapytania. Inne fakty nie są już zbyt jasne, bo okoliczności poprzedzające bójkę są co najmniej dziwne. Urbaniak zapukał do drzwi mieszkania w którym przebywał Krzewina, bo miał w oknie mieszkania zobaczyć znaną lekkoatletkę, Ewę Swobodę. Wkrótce okazało się, że biegaczki tego dnia w ogóle nie było w Kruszwicy, gdzie działa się akcja, mogąca posłużyć za scenariusz filmowy. Tematem zajął się jednak nie scenarzysta filmowy, ale dział wojskowy Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe, z tej racji, że Jakub K. od kilku lat jest żołnierzem Wojska Polskiego. Postawiono mu zarzut pobicia z następstwem uszkodzenia ciała.

Po trzech miesiącach śledztwa, zbierania dowodów i przesłuchiwania świadków Prokurator jest bliski złożenia aktu oskarżenia przeciwko biegaczowi, medaliście wielkich imprez międzynarodowych. Śledczy zdecydowali się jednak poddać Jakuba K. badaniom o poczytalności. - Pojawiły się wątpliwości co do stanu podejrzanego, więc zdecydowaliśmy się powołać biegłego, który oceni, czy podejrzany w chwili popełnienia czynu, jak i obecnie, jest poczytalny i może odpowiadać za swoje czyny - poinformował prokurator, major Łukasz Kawalec. Jakub K. wkrótce po zdarzeniu usłyszał zarzuty pobicia. Z taki czyn grozi mu kara maksymalnie do trzech lat więzienia.

Anita Włodarczyk zszokowała swoich fanów! Weszła do kosza na śmieci i zaczęła w nim pozować, ma konkretny powód

Sonda
Czy wierzysz, że Jakub Krzewina jest niewinny?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze