Lewandowski przyznał rację Fajdkowi. Te słowa nie przejdą bez echa. Wcześniej wybuchła wielka afera

2022-01-11 20:29
Paweł Fajdek
Autor: Cyfra Sport Paweł Fajdek

Ostatnie plebiscyty "Przeglądu Sportowego" na najlepszego polskiego sportowca danego roku wywołują spore kontrowersje. Nie inaczej było i tym razem. Z wynikami głosowania nie zgodził się Paweł Fajdek, który w dość jednoznaczny sposób przedstawił swoje zdanie. W dużej mierze zgadza się z nim kolega z kadry lekkoatletycznej, Marcin Lewandowski.

Robert Lewandowski okazał się najlepszym polskim sportowcem w 2021 roku. Piłkarz reprezentacji Polski z dużą przewagą wygrał plebiscyt "Przeglądu Sportowego". Na podium stanęli również Anita Włodarczyk i Bartosz Zmarzlik. W całej dziesiątce znalazło się wielu medalistów olimpijskich, co dziwić nie mogło. Z wynikami plebiscytu nie zgodził się natomiast Paweł Fajdek.

Paweł Fajdek dolał oliwy do ognia! Zaczepił Lewandowskiego i Zmarzlika, burza po Gali Mistrzów Sportu nie cichnie

Lewandowski odpowiada na słowa Fajdka. Zgadza się ze swoim kolegą

- 87. plebiscyt Przeglądu Sportowego. Wstyd... Nie pozdrawiam - napisał wielokrotny mistrz świata w rzucie młotem na Twitterze. Pod jego wpisem rozpętała się prawdziwa burza i jak zwykle bywa w takich przypadkach, część zgadzała się z Fajdkiem, a część zaczęła go atakować. Mistrz swoje wątpliwości wyjaśnił w liście do "Przeglądu Sportowego".

Anita Włodarczyk wyznała, co myśli o Robercie Lewandowskim. Kulisy spotkania mistrzów

Napisał w nim, że według niego najbardziej niezrozumiałe jest trzecie miejsce dla Bartosza Zmarzlika, który w minionym roku nie zdołał obronić tytułu mistrza świata. Zdaniem Fajdka triumfować powinna Anita Włodarczyk, która po raz trzeci z rzędu wywalczyła złoty medal olimpijski. Z niektórymi poglądami kulomiota zgadza się Marcin Lewandowski.

Noworoczny quiz sportowy. Co zapamiętałeś z 2021 roku?

Pytanie 1 z 38
Sukcesów nie brakowało także u Roberta Lewandowskiego. Ile bramek strzelił w sezonie 2020/2021 w niemieckiej Bundeslidze, bijąc rekord Gerda Muellera?

Lewandowski o kontrowersyjnych słowach Fajdka

W rozmowie z portalem sport.pl lekkoatleta zdradził, że ciężko byłoby mu wybrać zwycięzcę. - Ja nie mówię, że "Lewy" nie powinien wygrać, a tym bardziej nie twierdzę, że nie powinno go być w "dziesiątce". Ale trudno byłoby mi wybrać zwycięzcę. Serio - nie wiem czy wskazałbym Roberta, Anitę Włodarczyk czy Wojtka Nowickiego, który wygrał złoto olimpijskie każdym rzutem w finałowym konkursie - ocenił Lewandowski.

- Natomiast Fajdek ma rację, gdy twierdzi, że często wysoko znajdują się ludzie, których w ogóle nie powinno być w gronie nominowanych - dodał. - Nie chcę rzucać nazwiskami, bo nie o to chodzi, żeby komuś dokuczyć. Niestety, ludzie, którzy plebiscyt organizują, pewne nominacje przyznają chyba dlatego, że muszą. Żeby to się opłacało medialnie i marketingowo - powiedział lekkoatleta.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze