Maria Andrejczyk pobiła rekord Polski o ponad CZTERY metry! Wspaniały rzut naszej oszczepniczki! [WIDEO]

2021-05-09 19:49 Piotr Mika PAP
Maria Andrejczyk
Autor: Cyfra Sport Maria Andrejczyk

Podczas Pucharu Europy w Splicie Maria Andrejczyk rzuciła oszczepem 71,40 czym poprawiła rekord własny rekord polski o cztery metry. Polce do rekordu świata zabrakło jedynie 88 centymetrów, a w historii rzutu oszczepem jedynie dwie zawodniczki rzuciły dalej. Dzięki temu wspaniałemu wynikowi Maria Andrejczyk prowadzi w konkursie Pucharu Europy w Splicie.

Wynik zawodniczki LUKS Hańcza Suwałki to najlepszy rezultat w rzucie oszczepem na świecie od dziesięciu lat. A w historii lepsze były tylko Czeszka Barbora Spotakova - 72,28 i Kuibanka Osleidys Menendez - 71,70. Dotychczasowy rekord kraju także należał do Andrejczyk i wynosił 67,11. Ustanowiła go w eliminacjach podczas igrzysk w Rio de Janeiro.

Swoim wspaniałym wynikiem Maria Andrejczyk zdążyła pochwalić się już w mediach społecznościowych, choć zrobiła to w dość... oszczędnych słowach - No i się cieszę - napisała tylko nasza oszczepniczka, a jej post błyskawiczne zyskał popularność.

Wcześniej w Splicie wracająca po dwuletniej przerwie do rywalizacji rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk po raz pierwszy od 13 lat przegrała z krajową rywalką. Dwukrotna mistrzyni olimpijska okazała się słabsza od brązowej medalistki MŚ 2017 Malwiny Kopron. To drugi w tym sezonie start Włodarczyk, która stawia pierwsze kroki w kole po operacjach kolana i zmianie trenera. Dwukrotna mistrzyni olimpijska w niedzielę uzyskała 72,37 i zajęła drugie miejsce za Kopron. Drugiej z Polek zmierzono 72,82.

 - Koło bardzo ciężkie do wyczucia, śliskie. Cieszę się ze złota, bo wynik, jak na to, co rzucam na treningach... bardzo przeciętny - oceniła na Twitterze Kopron, dla której jest to i tak najlepsza inauguracja sezonu w karierze.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze