Adam Kszczot

Autor: Paweł Skraba Adam Kszczot

ME w Amsterdamie: Złoty Kszczot, srebrny Lewandowski. Wygrywamy KLASYFIKACJĘ MEDALOWĄ!

2016-07-10 21:15

Aż 12 medali, w tym sześć złotych, przywożą Polacy z mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w Amsterdamie. Rewelacyjnie wypadli szczególnie biegacze na 800. metrów - Adam Kszczot był najszybszy, a drugie miejsce zajął Marcin Lewandowski.

W biegach eliminacyjnych Polacy prezentowali się spokojnie, dopiero na ostatnich metrach ruszając do ataku. Teraz od początku starali się trzymac blisko prowadzacego. Lewandowski przez dłuższa część biegł drugi, Kszczot czwarty. W końcu ruszył do ataku i wygrał pewnei, a Lewandowski był drugi po walce z Brytyjczykiem Eliotem Gilesem. Panowie zamienili się rolami - sześć lat temu wyżej był Lewandowski (mistrz), a Kszczot wchodził do wielkiegio świata biegów trzecim miejscem. Polacy wracają z Holandii z aż 12. medalami. Oprócz Kszczota złote krązki wywalczyli jeszcze biegaczka Angelika Cichocka, młociarze Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek, skoczek o tyczce Robert Sobera i dyskobol Piotr Małachowski. Biało-czerwoni pierwszy raz w historii ME wygrali klasyfikację medalową!