Kajetan Duszyński

i

Autor: Cyfra Sport Kajetan Duszyński

Kontuzje nie wybierają

Mistrz olimpijski nie wystartuje w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy. Duże osłabienie Biało-Czerwonych

2022-08-12 22:18

W najbliższy poniedziałek, 15 sierpnia, w Monachium rozpocznie się 25. czempionat Starego Kontynentu w lekkiej atletyce. Tradycyjnie polscy kibice liczyć będą mogli na wiele pozytywnych emocji i – zapewne – pokaźny worek medali. Na kilkadziesiąt godzin przed inauguracja zmagań pojawiła się jednak i zła informacja.

Niemal w przeddzień rozpoczęcia zmagań o konieczności wycofania się z nich poinformował Kajetan Duszyński. Mistrz olimpijski z Tokio w sztafecie mieszanej 4x400 metrów, który miesiąc temu z kolegami z męskiej sztafety na tym samym dystansie awansował do finałów mistrzostw świata w Eugene, na jednym z ostatnich treningów doznał kontuzji. O naciągnięciu mięśnia półścięgnistego poinformował za pomocą mediów społecznościowych.

Nobel jak cel zupełnie abstrakcyjny, ale przecież o olimpijskim złocie też nigdy nie myślał. Kajetan Duszyński kariery naukowej nie odpuszcza

Kajetan Duszyński po awansie sztafety do finału: Wracam do formy z igrzysk

„Sport po raz kolejny okazał się nieprzewidywalny... Niestety, ale nie zobaczycie mnie podczas zbliżających się Mistrzostwach Europy w Monachium. Kilka dni temu w trakcie treningu naciągnąłem mięsień półścięgnisty. Czasu którego pozostało do startu na ME jest zbyt mało, abym zdołał uporać się z taką kontuzją. Podobno z kryzysów i porażek można wyciągnąć najważniejsze lekcje i tak będę starał się zrobić. Trzymam kciuki za całą reprezentację, szczególnie za sztafetę 4x400m mężczyzn. Dajcie czadu!” - napisał „Kajetano Kapitano”, czyli sportowiec-naukowiec, w mediach społecznościowych.

Szokująca prawda na temat Aniołków Matusińskiego. Trener przerwał milczenie, mocne oskarżenia

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze