Mistrzyni świata sprawiła trenerowi zaskakujący prezent. Tego się nie spodziewał!

2019-10-29 16:41 MSo
Maria Lasitskene
Autor: Instagram Maria Lasitskene

Tegoroczny finał mistrzostw świata w lekkoatletyce w skoku wzwyż był niezwykle pasjonujący. Obie najlepsze zawodniczki pokonały tę samą wysokość - jedna jednak strąciła poprzeczkę więcej razy, przez co ostatecznie sięgnęła po srebro, a nie złoto. Pierwsze miejsce zajęła Maria Lasitskene, która zaskoczyła ostatnio swojego trenera wyjątkowym prezentem.

Lasitskene otrzymała za triumf na mistrzostwach świata pięć milionów rubli (mniej więcej trzysta tysięcy złotych) i samochód. Nagroda finansowa wpłynęła na konto zawodniczki, a sam samochód powędrował w ręce szkoleniowca, Giennadija Gabrilianowa.

- Wszystkie medale, które zdobyłam zawdzięczam właśnie trenerowi. Będę miała ogromną satysfakcję, kiedy zobaczę go jadącego tym autem po ulicach Moskwy - powiedziała szczerze Lasitskene cytowana przez PolsatSport.pl. 

Co najciekawsze, nagrodę dla zawodniczki ufundowała... Rosyjska Federacja Boksu na wniosek tamtejszych sportsmenek. Lasickiene sięgnęła po złoty medal mistrzostw świata w skoku w wzwyż po raz trzeci z rzędu. Ta sztuka nie udała się do tej pory nikomu!