Młot trafił 19-latkę w głowę. Tragiczna śmierć lekkoatletki

2021-07-30 7:03
Znicz, świeczka
Autor: Shutterstock Znicz, świeczka

Przeżyła tylko 19 lat. Podczas treningu młot wyrzucony przez innego zawodnika trafił ją w głowę. Zapadła w śpiączkę i już się z niej nie wybudziła. Kubańska młociarka Alegna Osorio Mayari miała przed sobą całe życie i dobrze zapowiadającą się karierę sportową.

Trzy lata temu zajęła czwarte miejsce nw światowych igrzyskach kadetów (do lat 17). W ubiegłym sezonie zajmowała 13. lokate w tabeli światowej juniorów (do lat 19). Tegoroczny sezon rozpoczęła juz w marcu. W kwietniu zdarzyła sie tragedia.Doszło do niej na zgrupowaniu kadry kubańskiej. Podczas treningu trafił ja w głowę młot wyrzucony przez miotacza, który nie należał do kadry i który podobno nie powinien był mieć dostepu do stadionu. Trzy miesiące później zmarła.Śmierć młodej młociarki poruszyła środowisko lekkoatletyczne nie tylko na Kubie. Jedna z najlepszych młociarek świata Gwen Berry z USA przesłała wyrazy współczucia rodzinie zmarłej zawodniczki.

Pożar autokaru lekkoatletów. Przerażająca relacja Fajdka. Był wybuch!

Ten przypadek przywołuje na myśl dramatyczne zdarzenie, którego ofiara był młody warszawianin Michał Kłys. W roku 2002 podczas obozu treningowego w Zamościu dostał w głowę młotem na treningu, na którym nieobecny był jego trener. Zapadł w śpiączkę. Lekarze skazali go na śmierć, ale on wybudził się z niej po siedmiu miesiącach. Mieszka w domu opieki społecznej i pomimo postępów w rehabilitacji pozostaje mentalnie niezdolny do w pełni samodzielnego życia.

Tokio 2020: Naomi Osaka cynicznie wykorzystana? Skandaliczne doniesienia

Michała Kłysa odwiedziła też rekordzistka świata Anita Włodarczyk (r. 2016)
Autor: Artur Hojny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze