Andrzej Puchacz

i

Autor: KRYSTYNA PACZKOWSKA / Newspix.pl

Przedwczesna śmierć

Nie żyje Andrzej Puchacz. Miał wielkie zasługi, zmarł po długiej chorobie

2022-09-07 22:39

Nie żyje Andrzej Puchacz, twórca biegów górskich w Polsce. Przez wiele lat był pełnomocnikiem federacji ds. biegów górskich w Polskim Związku Lekkiej Atletyki.

To ogromna strata dla polskiego środowiska biegów górskich. - Odszedł od nas człowiek, który praktycznie stworzył biegi górskie w Polsce. Zawsze gotowy odebrać telefon i porozmawiać. Dusza człowiek. Dziękuję za Wszystko! – pożegnała zmarłego Dominika Stelmach  biegaczka długodystansowa, uprawiająca również biegi górskie. Dzięki Puchaczowi organizowane były Mistrzostwa Polski w biegach górskich, wybierana była kadra na na imprezy międzynarodowe. Organizował wyjazdy polskich biegaczy na mistrzostwa świata i Europy, oraz Puchary Świata. - Jest niczym Jurek Owsiak dla WOŚP, mózgiem całej dyscypliny: trenerem, managerem, tłumaczem, organizatorem, komentatorem – tak pisał o nim portal "bieganie.pl." W ostatnich latach zmagał się z ciężką chorobą.

Mistrzyni Europy Aleksandra Lisowska przez służbę w wojsku doszła do zwycięstw w maratonie. Pokonałam krętą drogę i wyszła na prostą

- Odszedł człowiek, który praktycznie od podstaw tworzył biegi górskie w Polsce. Człowiek, który przekazał mi pierwszy dres kadrowy. Wiele wspólnych wyjazdów i wiele wspomnień -  napisał w mediach społecznościowych Henryk Szost, znany biegacz długodystansowy, medalista wielu imprez. m.in. mistrz świata wojskowych w maratonie z 2010 roku.

Tragiczna śmierć lekkoatletycznego wicemistrza świata. Został zastrzelony, nie skończył nawet 30 lat

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze