Nie żyje dwukrotny mistrz olimpijski! Siergiej Bubka przekazał smutne informacje

2021-09-14 16:10
Jurij Siedych
Autor: AP PHOTO Jurij Siedych

Tragiczne informacje przekazał Siergiej Bubka, szef Ukraińskiego Komitetu Olimpijskiego. Nie żyje legendarny lekkoatleta i dwukrotny mistrz olimpijski Jurij Siedych. To aktualny rekordzista świata w tej dyscyplinie. Po zakończeniu kariery był trenerem rzutu młotem.

W wieku 66 lat zmarł Jurij Siedych, legenda rzutu młotem, aktualny rekordzista świata. O śmierci dwukrotnego mistrza olimpijskiego poinformował na Twitterze szef Ukraińskiego Komitetu Olimpijskiego, słynny tyczkarz Siergiej Bubka. Siedych jest uważany za najwybitniejszego zawodnika w tej konkurencji. Startując w barwach Związku Radzieckiego zdobył złoty medal na igrzyskach w Montrealu (1976) i w Moskwie (1980) oraz srebrny w Seulu (1988).

Sześciokrotnie bił rekord świata aż do wyniku 86,74 w 1986 roku. Granicę 80 metrów przekroczył w 77 zawodach. Sięgnął po złoto mistrzostw świata podczas tokijskiej imprezy w 1991 roku. Trzykrotnie zdobywał też złoto mistrzostw Starego Kontynentu. Zostawał najlepszym zawodnikiem Europy w Pradze, Atenach i Stuttgarcie.

Po zakończeniu kariery zamieszkał we Francji, gdzie trenował swoich następców. Młotem rzucały także jego dwie córki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze