Alessandro Talotti

i

Autor: Instagram / Alessandro Talotti Alessandro Talotti

Nie żyje słynny olimpijczyk. Pozostawił żonę i malutkiego synka, miał ledwie 40 lat

2021-05-18 9:47

Niezwykle tragiczna informacja dotarła do nas niedawno z Włoch. Słynny włoski lekkoatleta Alessandro Talotti zmarł w wieku zaledwie 40 lat. Talotti występował na mistrzostwach Europy i świata oraz dwukrotnie startował na igrzyskach olimpijskich. Przez lata należał do ścisłej czołówki włoskich skoczków wzwyż. Niestety, od pewnego czasu słynny zawodnik zmagał się z ciężką chorobą. Przegrał ją kilka dni temu pozostawiając niedawno poślubioną żonę oraz małego synka.

Alessandro Talotti w swojej karierze występował na mistrzostwach świata oraz Europy. Startował także na igrzyskach olimpijskich w Atenach w 2004 roku oraz w Pekinie w 2008. W Grecji zajął 12. miejsce w skoku wzwyż. Jego rekordem był wynik 2,30 m na otwartym stadionie, natomiast w hali najwyżej skoczył na wysokość 2,32 m. Jego osiągnięcia pozwalały mu przez lata być w czołówce najlepszych włoskich skoczków wzwyż. Włoch kilka lat temu zakończył swoją sportową karierę i zajął się polityką. Kandydował on nawet do rady miasta Udine i był podobno wielkim fanem miejscowego klubu piłkarskiego, Udinese Calcio. Niestety, jego plany dalszej kariery przekreśliła choroba.

Jan Tomaszewski wspomina GERDA MUELLERA: Był moim KATEM, ale Lewandowski jest lepszy

Alessandro Talotti zmarł na nowotwór

Były włoski skoczek wzwyż od pewnego czasu zmagał się z niezwykle ciężką chorobą – rakiem żołądka. Mimo wysiłków, lekarze ostatecznie nie potrafili uratować życia Talottiemu, który krótko przed swoją śmiercią poślubił swoją wieloletnią partnerkę Silvię Stibilj. Para doczekała się dziecka – ich syn Elio urodził się w zeszłym roku. Niestety, nie będzie mu dane wychować się pod opieką swojego taty. Alessandro Talotti w października skończyłby dopiero 41 lat.

Obrót, wyprost ramion i... poleciało. Fajdek i Haratyk liderami Europy

Najnowsze