Adrianna Sułek

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Adrianna Sułek

Srebro w Stambule

Niebywały wynik Adrianny Sułek. Pobiła rekord świata i zdobyła medal mistrzostw Europy!

2023-03-03 19:48

Ona jest po po prostu zachwycająca! Nasza śliczna specjalistka od lekkoatletycznych wielobojów w halowych Mistrzostwach Europy znów stanęła na podium. We wszystkich pięciu konkurencjach w pięcioboju poprawiała lub wyrównywała rekord życiowy, a po przekroczeniu linii mety w wieńczącym zmagania biegu na 800 m przez kilka sekund była nawet rekordzistką świata, z fantastycznym rezultatem 5014 punktów!

- Chciałam bardzo go mieć i przez trzy sekundy mogłam się nim cieszyć. a potem metę przekroczyła Nafissatou Thiam... - Adrianna Sułek nie kryła łez przed kamerami TVP po zakończeniu zmagań.

Przewaga belgijskiej mistrzyni świata z wcześniejszych konkurencji pozwoliła jej uzyskać gorszy od Polki wynik w biegu, ale zarazem wystarczający do poprawienia... kilkusekundowego rekordu świata panny Adrianny. Thiam osiągnęła wynik 5055 pkt

- We wszystkich konkurencjach zrobiłam tyle, ile mogłam. Strasznie ciężko na to pracowałam i prawdę mówiąc myślałam, że wygram – nasza zawodniczka z jednej strony radowała się z sukcesu, z drugiej – z trudem godziła się z kolejnym srebrem. „Tylko” srebrem – trzecim po HMŚ w Belgradzie i mistrzostwach Europy na otwartym stadionie w Monachium (oba w ub. roku).

Stambulskie wyniki Adrianny Sułek w pięcioboju: 8,21 s na 60 m ppł (rek. życiowy); 1,89 m w skoku wzwyż (wyr. rek. życiowy); 13,89 m w pchnięciu kulą (rek. życiowy); 6,62 m w skoku w dal (rek. życiowy) oraz 2.07,17 min na 800 m (rek. życiowy).

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze