Pamiątka mistrza chodu na szlachetny cel

i

Autor: Fundacja Niesiemy Nadzieję

Oddał medal, teraz oddaje koszulkę. Kolejny szlachetny gest Dawida Tomali

2022-03-31 16:32

Dwa miesiące temu Dawid Tomala (32 l.) wystawił na aukcję swój złoty olimpijski medal. Teraz mistrz olimpijski w chodzie na 50 km oferuje na charytatywnej aukcji koszulkę, w której wywalczył złote trofeum.

Mistrz chodu założył fundację o nazwie ToMaliZwycięzcy, która wspomagać ma dzieci z domów dziecka i dzieci niepełnosprawne. Chciałby, aby sport dał im możliwość wybicia się w życiu.

Jego olimpijski krążek wylicytował za 280 tys. złotych Robert Lewandowski. Pieniądze zasiliły konto leczenia 12-letniego Kacpra Woźniaka, który cierpi na chorobę neurologiczną upośledzającą kończyny. Walczy o to, by mógł chodzić. A wielka suma zapłacona przez „Lewego” wesprze także leczenie innych dzieci.

Teraz Dawid Tomala oferował koszulkę, w której pomaszerował po najcenniejsze sportowe trofeum, na trasie w Sapporo (tam rozgrywały się lekkoatletyczne konkurencje długodystansowe). Beneficjentem akcji będzie poznańska fundacja Niesiemy Nadzieję, która wspiera osoby w różnym wieku, a szczególnie dzieci dotknięte bardzo ciężkimi, zagrażającymi życiu chorobami, dla których finansowane jest leczenie oraz działania mające im przynieść chwile radości w smutnej codzienności.

Pamiątkę można licytować w serwisie internetowym Allegro (poniżej link) do soboty 2 kwietnia. Aukcję wspierają organizatorzy półmaratonu w Poznaniu, który odbędzie się 3 kwietnia.

https://allegro.pl/oferta/koszulka-zlotego-medalisty-olimpijskiego-tokio2020-11981692071

Najnowsze