Olimpijka skazana za próbę przemytu 50 kg narkotyków. Nie uwierzysz, jak się tłumaczyła

2019-11-04 22:00 MSo
Madiea Ghafoor
Autor: AP Photo Madiea Ghafoor

Niewielu sportowców w trakcie swojej kariery łamie prawo. Co więcej, nigdy nie słyszy się o tym, by w kłopoty z przepisami wpadali lekkoatleci. Stereotypy łamie jedna z holenderskich biegaczek, która została złapana przez policję na próbie przemytu 50 kilogramów narkotyków! Jej tłumaczenia są niesamowite...

Madiea Ghafoor to holenderska biegaczka, która pojechała z reprezentacją na Igrzyska Olimpijskie w 2016 roku w Rio de Janeiro. Niestety, jej wyjazd na kolejną imprezę będzie niemożliwy. Jak poinformowało BBC News, lekkoatletka została skazana przez sąd na 8,5 roku więzienia. Za co?

W czerwcu 2019 roku zawodniczka została zatrzymana na niemiecko-holenderskiej granicy, gdzie próbowała przemycić ponad 50 kilogramów narkotyków - metaamfetaminy i ekstazy. Ich wartość oceniana była na ponad dwa miliony euro. Wyrok nie jest prawomocny, a lekkoatletka chce się odwoływać.

Jej tłumaczenia są najciekawsze! Okazuje się, że Holenderka była przekonana, że nie są to narkotyki, a jedynie... środki dopingujące. Ghafoor na razie nie była jednak w stanie przekonać sądu do swojej argumentacji i raczej nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.

Kobieta nie przyznała się, gdzie nabyła tyle środków odurzających. Największym medalowym sukcesem na arenie międzynarodowej Ghafoor było zajęcie trzeciego miejsca na mistrzostwach Europy juniorów w Tallinie w 2011 roku. Dwa lata później awansowała do półfinału halowych mistrzostw Europy. Jest też złotą medalistką mistrzostw Holandii.