orlen warsaw marathon 2015

Autor: materiały promocyjne

Orlen Warsaw Marathon: Lemi Berhanu z Etiopii wygrał maraton warszawski! [WYNIKI]

2015-04-26 14:57

Etiopczyk Lemi Berhanu triumfatorem Orlen Warsaw Marathon - wielkiego święta biegania w stolicy Polski. Nasz faworyt - olimpijczyk Henryk Szost - minął linię mety na dziewiątym miejscu, ale był najszybszym Europejczykiem. Bieg na 10 km również padł łupem biegacza z Afryki, Hillare Kimaiyo z Kenii. W maratonie wystartowało ok. 20 tysięcy biegaczy!

Etiopczyk uzyskał czas 2 godzin, siedmiu minut i 56 sekund. Znakomicie pobiegł Szost, ale nie miał szans z czarnoskórymi biegaczami.

Polak, zawodnik poznańskiego Grunwaldu, finiszował z czasem 2:10.11. Wyprzedziło go ośmiu zawodników z Afryki. Po czterech Etipoczyków i Kenijczyków oraz Erytrejczyk.

Wśród kobibet triumfowała Etiopka atuma Sado, która trasę 42 km i 195 metrów pokonała w czasie 2:26.25.

UTRUDNIENIA DLA KIEROWCÓW - GDZIE NEI POJEDZIESZ PRZEZ WARSAW ORLEN MARATHON

Rozegrano też krótszy bieg, na 10 kilometrów. Najlepszy okazał się Kenijczyk Hillary Kimaiyo z czasem 28.45. Fantastycznie pobiegła Polka - Renata Pliś z MKL Maraton Świnoujście, która wygrała rywalizację kobiet czasem 33.05!

Maratończycy ruszyli o 9.30 na Wybrzeżu Szczecińskim. Potem pobiegli Mostem Świętokrzyskim,Tamką, Solec, Ludną, Czerniakowską, Górnośląską, Rozbrat, Myśliwiecką, Szwoleżerów, Czerniakowską, Gagarina, Spacerową, Goworka, Puławską, Bukowińską, Rolną, Komisji Edukacji Narodowej, Indiry Ghandi, Rosoła, Relaksową, Gąsek, Drewny, al. Wilanowską, Jana III Sobieskiego, Witosa, Beethovena, Jana III Sobieskiego, Gagarina, Podchorążych, Czerniakowską, Szwoleżerów, Myśliwiecką, Rozbrat, Kruczkowskiego, Tamką, Mostem Świętokrzyskim do Wybrzeża Szczecińskiego, by zakończyć na błoniach Stadionu Narodowego.