Oto najstarszy uczestnik igrzysk w Rio de Janeiro: Arch Jelley. Wiek - 94 lata

2016-07-16 16:35
Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro
Autor: Screenshot youtube Igrzyska Olimpijskie 2016 w Rio de Janeiro

Stary człowiek, a może! Arch Jelley na igrzyskach w Rio de Janeiro pobije wszelkie rekordy. Nowozelandzki trener Hamisha Carsona, długodystansowego biegacza, poleci do Brazylii i zamieszka w wiosce olimpijskiej mając na karku... 94 lata. Skończone!

Jelley to absolutna legenda lekkiej atletyki. Jako trener zameldował się na igrzyskach już w Montrealu. W 1956 roku. Później prowadził między innymi legendarnego Johna Walkera, mistrza olimpijskiego z 1976 roku, absolutnego dominatora biegów na dystansie jednej mili. Teraz przywiezie na południowoamerykański kontynent niejakiego Hamisha Carsona. Faceta, który start w Brazylii zapewnił sobie szczęśliwie, pięciokrotnie ocierając się o wynik gwarantujący kwalifikację olimpijską. Był w tym na tyle konsekwentny, że tamtejszy związek pozwolił mu wystartować na igrzyskach. - Wiek nie jest ważny. Liczy się doświadczenie i wiedza - powiedział Jelley, który nie ma zamiaru stać się sławny tylko z powodu swojego wieku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze