Paweł Fajdek WZRUSZONY opowiada o Skolimowskiej. To CHWYTA za serce

2020-09-07 14:19 Michał Kozłowski, PO
Pawel Fajdek kuje sobie medale
Autor: PAWEŁ SKRABA/SUPER EXPRESS Pawel Fajdek kuje sobie medale

To było wielkie święto lekkiej atletyki na lekkoatletycznym Stadionie Narodowym, którym od niedawna oficjalnie jest Stadion Śląski. W niedzielę odbył się 11. Memoriał Kamili Skolimowskiej, podczas którego sportowcy postarali się o niesamowite wyniki, czcząc tym samym pamięć zmarłej przed jedenastoma laty o mistrzyni olimpijskiej. - Kamila rozpoczęła moją przygodę ze sportem – mówi Paweł Fajdek.

Konkurencję, od której wszystko się zaczęło, będącą też zwieńczeniem rywalizacji podczas memoriału – rzut młotem, wśród mężczyzn wygrał Paweł Fajdek, biorąc rewanż na Wojciechu Nowickim za zeszłotygodniowe mistrzostwa Polski. Po zawodach czterokrotny mistrz świata czuł jednak pewien niedosyt.

- Czegoś zabrakło… W moje rzuty wkradło się lekkie rozkojarzenie. Obiecywałem 80 metrów, nie było. Zabrakło 19 centymetrów, ale na zawodach Kamy zawsze dopisuje szczęście, więc mogę przyznać, że to pierwszy start w tym roku, z którego jestem zadowolony. I udało mi się wygrać z Wojtkiem, który ciężko trenował do tego sezonu. Ja przyjechałem tu z rodziną dobrze się bawić – powiedział Fajdek.

W trakcie trwania zawodów nie zabrakło elementów pielęgnujących pamięć o Kamili Skolimowskiej. Były filmy, przemówienia, wspomnienia. „Kamę” wspominał też Paweł Fajdek, dla którego ona oraz Szymon Ziółkowski byli inspiracjami do uprawiania sportu.

- Kamila była dla mnie zderzeniem z olimpijskim medalem, czystym talentem i czystą pracą. Znałem ją krótko, ale miałem okazję spędzić z nią trochę czasu na obozach. Te parę miesięcy, gdy mogłem ją podglądać na treningach wiele dla mnie znaczy. Kama z Szymonem rozpoczęli moją przygodę z tym sportem. Gdyby nie oni nie byłoby rzutu młotem w Żarowie, czyli nie byłoby mnie. Była dla mnie kimś więcej niż tylko koleżanką. Odeszła od nas zdecydowanie za wcześnie… - mówił zasmucony Fajdek.

Nowe tatuaże na nodze i e-sport - tak Paweł Fajdek spędzał czas podczas pandemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze