Piękna Justyna Święty-Ersetic szybko kręci nogą. "Trener chce to wykorzystać" [ZDJĘCIA]

2020-02-27 13:57 PO, Skrap
Justyna Święty-Ersetic
Autor: @justyna.swiety.ersetic/Instagram Justyna Święty-Ersetic

- To zdecydowanie mój najlepszy sezon halowy w karierze, więc zamierzam go zakończyć złotym medalem na HMP w Toruniu – deklaruje w rozmowie z „Super Expressem” Justyna Święty-Ersetic (27 l.), która w najbliższy weekend zmierzy się w biegu na 400 m z pozostałymi „aniołkami Matusińskiego” podczas mistrzostw Polski.

- Takie szybkie bieganie jest dla mnie wielkim zaskoczeniem. Miałam przecież nie startować w sezonie halowym. Ale kiedy trener zobaczył na obozie w styczniu, że noga kręci mi się tak szybko, to stwierdził, że żal byłoby tego nie wykorzystać. I proszę: wygrałam World Indoor Tour i pobiłam rekord Polski w Toruniu. To niesamowite. Teraz czas na złoty medal w Toruniu – mówi Święty, która o tytuł mistrzowski powalczy ze zwyciężczynią z zeszłego roku z Iga Baumgart-Witan.

Złoto zamierza zdobyć też Konrad Bukowiecki. - Interesuje mnie złoto. Chciałbym podtrzymać passę pchnięć ponad 21,5 metra, szczególnie na najważniejszej dla mnie imprezie sezonu halowego – mówi Bukowiecki, lider europejskich tabel.

Swój start w Arenie Toruń zapowiedziała większość czołowych lekkoatletów w Polsce. Początek mistrzostw w sobotę o 11. Transmisja na antenie TVP Sport.

Najnowsze