Piotr Małachowski czeka na pierwszy start w ostatnim sezonie kariery. Debiut za tydzień

2021-05-14 15:25 Dariusz Chrabalowski
Piotr Małachowski
Autor: Paweł Skraba/Super Express Jak zareaguje na wyczyny rywala Piotr Małachowski?

Dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski (38 l.) miał rozpocząć olimpijski sezon występem w mityngu rzutów w Halle w Niemczech. Debiut przesunięty zostanie jednak o osiem dni.

Jak się okazuje – organizatorzy zawodów w Halle ograniczyli listę uczestników do miotaczy niemieckich. Jest wśród nich Christoph Harding, który odebrał Małachowskiemu złoty medal w igrzyskach olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro.

- W tej sytuacji wystartuję po raz pierwszy na mityngu w Rehlingen 23 maja – deklaruje „Machałek”, który kilka dni temu powrócił ze zgrupowania w Turcji.

Niestety, nie przebiegło ono bezproblemowo, o czym wcześniej najlepszy polski dyskobol nie wspominał.

- Na początku zgrupowania naciągnąłem mięsień przywodziciel uda, przez co dwa tygodnie nie mogłem normalnie rzucać. Na szczęście teraz już jest w porządku, a noga mnie nie boli – uspokaja rekordzista Polski, który nadrabia w Warszawie treningi stracone w Turcji.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze